Kinga Rajda, Szczepan Kupczak, Kacper Konior i WSS Wisła wywalczyli medale na Letnich Mistrzostwach Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej

Skocznia HS-104 kompleksu Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku oraz trasy biegowe w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej były arenami zmagań Letnich Mistrzostw Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej, które rozegrane zostały 17 i 18 października. Zawodnicy oraz zawodniczki walczyli o cztery komplety medali. Zawodnicy z naszych klubów zdobyli ich 4 — 2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy.

Jako pierwsze do walki przystąpiły skoczkinie narciarskie. Wystartowało 12 zawodniczek. Najlepsza okazała się Joanna Szwab z katowickiego AWF-u, która po raz trzeci w karierze została mistrzynią Polski, ale po raz pierwszy tytuł ten wywalczyła latem. Srebrny medal zdobyła Kinga Rajda z klubu SSR LZS Sokół Szczyrk. Podium uzupełniła powracająca po kontuzji Anna Twardosz (KS AZS AWF Katowice).

Następnie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Seniorów w kombinacji norweskiej. Pewny triumf odniósł Szczepan Kupczak z klubu SSR LZS Sokół Szczyrk, który po raz trzeci w karierze zdobył tytuł mistrza Polski. Srebrny medal wywalczył Piotr Kudzia (KS AZS AWF Katowice), a brązowym medalistą został Kacper Konior (LKS Klimczok Bystra), który po raz pierwszy sięgnął po medal Mistrzostw Polski Seniorów.

W skokach narciarskich mężczyzn mistrzem kraju został Dawid Kubacki (TS Wisła Zakopane), wicemistrzem Andrzej Stękała z zakopiańskiego AZS-u, natomiast brąz zdobył klubowy kolega Kubackiego — Klemens Murańka. Najlepszym zawodnikiem z naszego klubu był Aleksander Zniszczoł z WSS w Wiśle, który zajął 4 miejsce — do brązowego medalu zabrakło mu 1 punktu.

Ostatnimi tego lata zawodami były zmagania skoczków narciarskich w konkursie drużynowym. Mistrzami Polski zostali reprezentanci Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego w Wiśle w składzie: Piotr Żyła, Kacper Juroszek, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł. W konkursie startowało 14 drużyn z 7 klubów — po trzy drużyny wystawiły kluby WSS w Wiśle, AZS Zakopane i TS Wisła Zakopane. W sumie w konkursie startowały 4 drużyny z klubów LZS, oprócz wspomnianego już WSS, to LKS Klimczok Bystra (4 miejsce), SSR LZS Sokół Szczyrk (5 miejsce) i LKS Olimpia Goleszów (10 miejsce).

Fot. PZN