68 medali zdobyli nasi zawodnicy na Mistrzostwach Polski Elity w kolarstwie torowy oraz Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w konkurencjach nieolimpijskich

Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym przyspieszyły jak pendolino. Zaledwie w 18 października skończyły się Mistrzostwa Zrzeszenia LZS oraz Mistrzostwa Polski juniorów młodszych i juniorów w konkurencjach niepolimpijaskich, a już w dniach od 20 do 23 października w Pruszkowie odbyły się Mistrzostwa Polski Elity w Kolarstwie Torowym kobiet i mężczyzn oraz Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w konkurencjach nieolimpijskich kobiet i mężczyzn. I znowu zawodnicy z naszych klubów zgarnęli worek medali. Łącznie zdobyli ich 68! W mistrzostwach Elity nasi zawodnicy zdobyli 45 medali (16 złotych, 14 srebrnych i 15 brązowych), w mistrzostwach młodzieżowców zaś 23 medale (7 złotych, 7 srebrnych i 9 brązowych).

Przypominamy, że na IO w Tokio będzie rozgrywanych 6 konkurencji kobiet i mężczyzn: sprint, sprint drużynowy, keirin, drużynowy wyścig na dochodzenie, omnium i madison. A teraz wyniki naszych zawodników i zawodniczek.

W sprincie drużynowym mężczyzn open złoty medal zdobyła drużyna ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, brązowy druga drużyna tego samego klubu. Wśród kobiet w tej konkurencji całe podium dla zawodniczek z klubów Zrzeszenia — złoto KK Ziemia Darłowska, srebro ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, brąz KS Społem Łódź.

Mistrzyniami Polski w wyścigu drużynowym zostały zawodniczki TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team, I wicemistrzyniami zostały kolarki z UKS TFP Jedyna Kórnik, a II wicemistrzyniami ALKS Stal Big Star Grudziądz. W wyścigu drużynowym mężczyzn open brązowy medal zdobyli kolarze z UKS Copernicus CCC/SMS Toruń.

W wyścigu indywidualnym na 3 km kobiet wszystkie medale zdobyły zawodniczki z TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Toruń — złoto Karolina Karasiewicz, srebro Patrycja Lorkowska, która zdobyła także złoty medal wśród olriczek, brąz Karolina Kumięga i srebro w orliczkach, a brązowy medal wśród orliczek wywalczyła Julia Kowalska z Mata Atom Deweloper Wrocław. W wyścigu na 4 km wśród orlików brązowy medal wywalczył Filip Prokopyszyn z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne.

W scratchu mężczyzn wśród elity triumfowali zawodnicy z zawodowych drużyn, zaś wśród młodzieżowców I wicemistrzem Polski został Filip Prokopyszyn z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, II wicemistrzem Jan Miazga z UKS Trójka Piaseczno. Za to w scratchu zarówno elity jak i orliczek wszystkie medale zdobyły zawodniczki z naszych klubów. Mistrzynią Polski elity została Daria Pikulik KK Ziemia Darłowska, I wicemistrzynią Karolina Karasiewicz z TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team, II wicemistrzynią Nikola Wielowska z KK Ziemia Darłowska (juniorka). Wśród orliczek triumfowała Wiktoria Polak z UKS TFP Jedyna Kórnik, srebrny medal zdobyła Oliwia Majewska z Mat Atom Deweloper Wrocław, a brązowy Wiktoria Pikulik z KK Ziemia Darłowska.

W sprincie kobiet open złoty medal wywalczyła Urszula Łoś z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, srebrny Marlena Karwacka z KK Ziemia Darłowska, a brązowy jej koleżanka klubowa Nikola Sibiak. W sprincie mężczyzn open również wszystkie miejsca na podium zajęli zawodnicy z naszych klubów — mistrzem Polski został Mateusz Rudyk z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, I wicemistrzem Patryk Rajkowski z UKS TFP Jedynka Kórnik, II wicemistrzem Cezary Łączkowski z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz.

W wyścigu eliminacyjnym kobiet open mistrzynią Polski elity została Łucja Pietrzak z Mat Atom Deweloper Wrocław, I wicemistrzynią Patrycja Lorkowska z TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Toruń, wśród orliczek medale wywalczyły — złoty Patrycja Lorkowska, brązowy Wiktoria Pikulik KK Ziemia Darłowska. Mistrzem Polski elity w tej konkurencji został Filip Prokopyszyn z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, zdobył także złoty medal wśród orlików, srebrny medal wśród orlików zdobył Jan Miazga z LUKS Trójka Piaseczno, a brązowy Filip Biernacki KLTC Konin.

W wyścigu punktowym kobiet open triumfowała Karolina Karasiewicz z TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Toruń, druga była Wiktoria Pikulik z KK Ziemia Darłowska, trzecia Nikol Płosaj z UKS TFP Jedynka Kórnik. Wśród orliczek złoty medal wywalczyła Wiktoria Pikulik, a srebrny Karolina Kumięga z TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Toruń. W wyścigu punktowym orlików srebrny medal zdobył Jan Miazga z ULKS Trójka Piaseczno, a brązowy Bartłomiej Proć z KS Pogoń Mostostal Puławy.

W keirinie elity kobiet wszystkie medale zdobyły zawodniczki z naszych klubów — złoto Nikola Sibiak z KK Ziemia Darłowska, srebro Paulina Petri z KS Społem Łódź, brąz Urszula Łoś z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. W keirinie mężczyzn także wszystkie medale dla naszych zawodników — złoto Krzysztof Maksel ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, srebro Patryk Rajkowski, brąz Daniel Rochna UKS Copernicus CCC/SMS Toruń.

W madisonie kobiet mistrzyniami Polski zostały siostry Daria i Wiktoria Pikulik z KK Ziemia Darłowska, I wicemistrzyniami Łucja Pietrzak i Nikol Płosaj z Mat Atom Dewloper Wrocław, II wicemistrzyniami Karolina Karasiewicz i Patrycja Lorkowska z TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Toruń.

W wyścigu elity kobiet na 500 metrów mistrzynią Polski została Urszula Łoś z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, I wicemistrzynią Marlena Karwacka z KK Ziemia Darłowska, II wicemistrzynią Nikola Sibiak również z KK Ziemia Darłowska, wywalczyła ona też złoty medal w tej konkurencji wśród orliczek, srebrny medal w tej kategorii wiekowej Paulina Petri z KS Społem Łódź, a brązowy Paulina Pastuszek z TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team.

W wyścigu indywidualnym elity na 1 km mistrzem Polski został Patryk Rajkowski z UKS TFP Jedynka Kórnik, I wicemistrzem Krzysztof Maksel z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, a II wicemistrzem Mateusz Sztrauch z KLTC Konin, zawodnik ten wywalczył również tytuł mistrza Polski orlików, w tej kategorii brązowy medal zdobył Jakub Soszka z GKS Cartusia Kartuzy Bike Atelier.

W omnium kobiet open mistrzynią Polski została Daria Pikulik z KK Ziemia Darłowska, II wicemistrzynią Łucja Pietrzak z Mat Atom Deweloper Wrocław. W tej samej konkurencji wśród mężczyzn open brązowy medal zdobył Filip Prokopyszyn z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne.

Fot. Szymon Gruchalski, kierunektokio.pl — na zdjęciu Mateusz Rudyk i Cezary Łączkowski