10 me dali zdobyli zawodnicy z naszych klubów na MMP w zapasach w stylu klasycznych

W dniach 30-31 października w Poznaniu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Zapasach w stylu klasycznym. Startowało 57 zawodników z 24 klubów (13 klubów Zrzeszenia LZS) w 6 kategoriach wagowych. Zapaśnicy z naszych klubów zdobyli łącznie 10 medali — 4 złote, 2 srebrne i 4 brązowe. W klasyfikacji drużynowej drugie miejsce zajął KS Sobieski Poznań, a trzecie AKS Piotrków Trybunalski.

Mistrzami Polski zostali: w kat. 60 kg Michał Twardowski z AKS Piotrków Tryb., 67 kg Kacper Gajda z AKS Piotrków Tryb., 97 kg Gerard Kurniczak KS Sobieski Poznań, 130 kg Jakub Brylewski LKS Ceramik Krotoszyn.

Tytuły wicemistrzowskie wywalczyli: Michał Biskupski w kat. 67 kg z MKS Cement Gryf Chełm i Nika Hohua w kat. 77 kg z KS Sobieski Poznań.

Brązowe medale zdobyli: 77 kg Bartosz Rajter z KS Sobieski Poznań, 87 kg Sebastian Bąk z MLKS Wisła Świecie, 97 kg Paweł Zabłocki z ZKS Miastko i w kat. 130 kg Waldemar Zamiar z KS Sobieski Poznań.

Fot. KS Sobieski Poznań Facebook