22 medale zdobyli zapaśnicy z naszych klubów na IX Mistrzostwach Polski Młodzików w Zapasach w stylu klasycznym

W dniach 13-15 listopada w Kostrzyniu odbyły się IX Mistrzostwach Polski Młodzików w Zapasach w stylu klasycznym. Startowało 210 zawodników z 47 klubów (20 klubów Zrzeszenia LZS) reprezentujących 11 województw. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli w nich 22 medale — 5 złotych, 6 srebrnych i 11 brązowych. Klasyfikację klubową wygrał KS Sobieski Poznań.

Mistrzami Polski zostali: kat. 52 kg Hubert Wysoczański KS Sobieski Poznań, 57 kg Igor Dąbrowski Fundacja Morena Żukowo, 62 kg Bartłomiej Nowakowski LKS Mazowsze Teresin, 75 kg Stanisław Fussy AKS Piotrków Trybunalski, 100 kg Jakub Lisek MLUKS Orlik Wierzbica.

Wicemistrzami Polski zostali: 38 kg Oskar Leonarczyk Fundacja Morena Żukowo, 41 kg Filip Nowakowski LKS Mazowsze Teresin, 44 kg Michał Wojciechowski KS Sobieski Poznań, 57 kg Adam Grandke KS Sobieski Poznań, 75 kg Dominik Kukliński KS Sobieski Poznań, 100 kg Paweł Janzen GKS Cartusia Kartuzy.

Brązowe medale wywalczyli: 35 kg Jehor Kovalov KS Sobieski Poznań, 38 kg Szymon Godun KS Wschód Białystok, 41 kg Norbert Chodakowski AKS Piotrków Trybunalski i Artur Pituła Fundacja Morena Żukowo, 48 Amir Mintulaev KS Wschód Białystok, 52 kg Franciszek Cejnóg AKS Piotrków Trybunalski, 62 kg Michał Anioł KS Sobieski Poznań, 68 kg Wiktor Kozłowski GSZS Rybno i Adrian Nurkowski AKS Piotrków Trybunalski, 75 kg Alex Ruszczyk ZKS Miastko, 100 kg Aleksander Szekiełda KS Sobieski Poznań.

Na zdjęciu medaliści (oraz trener) reprezentujący KS Sobieski Poznań — najlepszy klub tych mistrzostw