30 medali zdobyły na mistrzostwach Polski w zapasach kobiet nasze młodziczki

W dniach 20-22 października w Nowinach odbyły się IX Mistrzostwa Polski Młodzików w Zapasach Kobiet. Startowało 156 zawodniczek z 60 klubów (w tym 40 klubów LZS) reprezentujących 15 województw. Zawodniczki z klubów LZS zdobyły łącznie 30 medali — 9 złotych, 8 srebrnych i 13 brązowych. Klasyfikację klubową wygrał LKS Znicz Chęciny przed GKS Cartusia Kartuzy i MKS Cement Gryf Chełm, wojewódzką mazowieckie przed lubelskim i dolnośląskim.

Mistrzyniami Polski zostały: 33 kg Maja Rafalska MLUKS Orlik Wierzbica, 36 kg Anna Staniak LKS Znicz Chęciny, brązowa medalistka mistrzostw Zrzeszenia LZS, 39 kg Dominika Konkel GKS Cartusia Kartuzy, mistrzyni Zrzeszenia LZS w kat. 36 kg, 42 kg Maja Majdańska MLKS Agros Żary, mistrzyni Zrzeszenia LZS, 46 kg Amalia Tomala GKS Piast Wola, mistrzyni Zrzeszenia LZS, 50 kg Nikola Piechocka LKS Feniks Pesta Stargard, mistrzyni Zrzeszenia LZS, 54 kg Wiktoria Szeliga MULKS Junior Dzierżoniów, mistrzyni Zrzeszenia LZS, 58 kg Marta Gajowniczek MKS Cement Gryf Chełm, mistrzyni Zrzeszenia LZS 62 kg Dominika Pochowska ULKS Gryf Wojnowo, mistrzyni Zrzeszenia LZS.

Wicemistrzostwo Polski wywalczyły: 33 kg Julia Ściubis LKS Znicz Chęciny, 36 kg Oliwia Teresińska ULKS Bizon Milicz, 42 kg Aurelia Godzińska GKS Cartusia Kartuzy, wicemistrzyni Zrzeszenia LZS, 46 kg Kinga Jaroniek AKS Piotrków Tryb., brązowa medalistka Mistrzostw LZS, 50 kg Anna Flis LUKS Suples Kraśnik, 54 kg Wiktoria Trawińska LUKS Warmia Lidzbark Warmiński, brązowa medalistka Mistrzostw LZS, 58 kg Kinga Wojnarska LKS Orzeł Namysłów, brązowa medalistka Mistrzostw LZS, 66 kg Julia Kowalik ULKS Guliwer Kielce.

Brązowymi medalistkami zostały: 36 kg Julia Kokoszka WLKS Nowe Iganie Siedlce i Natasza Jurkiew MLUKS Karlino, 39 kg Oliwia Ożarowska MKS Cement Gryf Chełm i Natalia Orzyp ZTS Sokół Lublin, 42 kg Julia Dolna AKS Piotrków Tryb. i Kinga Nowak ZLKS Zagłębie Wałbrzych, 46 kg Julia Sodel MULKS Platan Borkowice, brązowa medalistka Mistrzostw LZS i Karolina Zień LKS Mazowsze Teresin, wicemistrzyni Zrzeszenia LZS, 54 kg Natalia Laskowska KS Bloczek Team Pelplin, wicemistrzyni Zrzeszenia LZS, 58 kg Magdalena Siedy MGLKS Wiatr Wołów, brązowa medalistka Mistrzostw LZS, 62 kg Agata Kazanecka GKS Armaty Stoczek Łukowski, wicemistrzyni Zrzeszenia LZS i Weronika Podolak MKS Cement Gryf Chełm, 66 kg Martyna Binienda ULKS Gryf Wojnowo, mistrzyni Zrzeszenia LZS.