23 medale zdobyli zawodnicy z klubów Zrzeszenia na 92. PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych U18, U20, U23 i seniorów

28 listopada w Kwidzynie odbyła się w zasadzie ostatnia w tym roku impreza mistrzowska w lekkiej atletyce 92. PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych U18, U20, U23 i seniorów. Do rozegrania pozostały jeszcze zaplanowane na grudzień 40. PZLA Mistrzostwa Polski w Maratonie Kobiet i 90. PZLA Mistrzostwa Polski w Maratonie Mężczyzn. Na mistrzostwa kraju do Kwidzynia przyjechała w zasadzie cała czołówka najlepszych w Polsce zawodników. O medal na krótszym dystansie seniorskim walczył też Marcin Lewandowski z bydgoskiej Zawiszy, który zdobył złoty medal. Zawodnicy z klubów naszego Zrzeszenia zdobyli łącznie 24 medale — 8 złotych, 10 srebrnych i 5 brązowych.

We wspomnianym wyżej biegu seniorów na 4 km wicemistrzem Polski został Patryk Kozłowski z RLTL ZTE Radom, a przegrał z Lewandowskim zaledwie o 2 sekundy, wywalczył też tytuł mistrza Polski U23 na tym dystansie, brązowym medalistą U23 został Andrzej Kowalczyk z UKS Fajfer 2001 Łapanów. Wśród zawodników U23 na 8 km wicemistrzem został Łukasz Jatczak z LKS Pszczyna, brązowy medal zdobył Jarosław Kucharski z RLTL ZTE Radom

Na dystansie 6 kilometrów w rywalizacji kobiet najlepsze były przygotowujące się do przyszłotygodniowych mistrzostw kraju w maratonie Aleksandra Brzezińska z MKL Toruń oraz zawodniczka z naszego klubu KS Podlasie Białystok Anna Bańkowska, lepiej znana pod panieńskim nazwiskiem Gosk. Na krótszym 4 km dystansie mistrzynią Polski seniorek została Paulina Kaczyńska z WMLKS Pomorze Stargard, wicemistrzynią Beata Topka z ULKS Talex Borzytuchom, która na tym dystansie wywalczyła także złoty medal w kategorii U23, brązowy medal zdobyła Sylwia Indeka z LKS Pszczyna. Wicemistrzynią na 4 km wśród kobiet U23 została Eliza Megger z LKS Pszczyna.

Kończąca karierę juniorską Klaudia Kazimierska z LKS Vectra Włocławek była najlepsza w biegu kobiet U20 na 2 kilometry. Wyprzedziła również przechodzącą do kategorii U23 Zuzannę Bronowską z Mazovia ProAktiv Ciechanów. Na dłuższym dystansie — 4 km — wicemistrzynią została Natalia Bielak z KS SMS Szklarska Poręba.

W gronie juniorów na krótszym dystansie mistrzem Polski został Robert Kulik z MLKS Echo Twardogóra, wicemistrzem Filip Ostrowski z KKL Rodło Kwidzyn.

Wśród juniorek młodszych medale na krótszym dystansie złoty medal wywalczyła Julia Ścisłowska z KS SMS Szklarska Poręba, srebrny Wiktoria Prządka z LKS Pszczyna. Na dłuższej o kilometr trasie brązowy medal wywalczyła Alicja Barszcz z LKS Vectra Włocławek.

Nie zawiódł Krzysztof Różnicki z GKS Cartusia Kartuzy. Sensacyjny mistrz Polski seniorów z Włocławka na 800 metrów zdobył złoto w rywalizacji juniorów młodszych na 3 kilometry. W dłuższym biegu na 5 km wszystkie medale zdobyli zawodnicy z klubów Zrzeszenia. Najlepszy był Jakub Strzelczyk z UKS Olimp Kozienice, drugie miejsce zajął Patryk Szmit z KS SMS Szklarska Poręba, a trzeci był Kacper Adamczak z KS Stal LA Ostrów Wlkp.