68 medali zdobyli zawodnicy z naszych klubów na MP Seniorek i Seniorów oraz MMP (U23) w podnoszeniu ciężarów

W Biłgoraju w dniach 26-29 listopada odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w Podnoszeniu Ciężarów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U23. Startowało 87 zawodniczek i 135 zawodników. Atletki z naszych klubów zdobyły wśród seniorek 20 medali — 6 złotych, 6 srebrne i 8 brązowych, w kategorii U23 tych medali było 17 — 7 złotych, 6 srebrnych i 4 brązowe. Łącznie 37 medali. Atleci wywalczyli wśród seniorów 15 medali — 3 złote, 6 srebrnych i 6 brązowych, młodzieżowcy 16 medali — 4 złote, 4 srebrne i 6 brązowych. Łącznie dało to 68 medali. Organizatorem mistrzostw na zlecenie PZPC był klub naszego Zrzeszenia LKS Znicz Biłgoraj.

Najlepszą zawodniczką Mistrzostw Polski Seniorek została Marlena Polakowska z GLKS Pom Iskra Piotrowice. Udany powrót na pomost zaliczył Adrian Zieliński, który w kat. 96 kg został mistrzem Polski. Z zawodników klubów Zrzeszenia LZS świetnie spisali się Konrad Łazuga z MOK Terespol i Piotr Kudłaszyk z LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl.

Na pomoście w Biłgoraju rywalizowali zawodnicy z 81 klubów (w tym 54 kluby Zrzeszenia LZS), reprezentujących 15 województw. Najlepiej z naszych klubów wypadł KS Agros Zamość, który w klasyfikacji klubowej zajął 5 miejsce, siódmy był UKS Talent Wrocław a ósma CLKS Mazovia Ciechanów.

W kategorii do 45 kg mistrzynią kraju seniorek została 15-letnia Oliwia Drzazga z UMLKS Radomsko, która zaledwie o 1 kg wyprzedziła Paulinę Kudłaszyk z LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl, brązowy medal w kategorii seniorek zdobyła 15-letnia Zofia Berlińska z CLKS Mazovia Ciechanów.

W kategorii do 49 kg mistrzynią Polski seniorek została Marlena Polakowska z GLKS Pom Iskra Piotrowice, brązowy medal wśród seniorek wywalczyła Karolina Miszczak z WLKS Nowe Iganie. W tej kategorii mistrzynią Polski U23 została Paulina Kudłaszyk z LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl, srebrny medal zdobyła Karolina Miszczak z WLKS Nowe Iganie, a brązowy Patrycja Kłos z GCK Kobylany.

W kategorii do 55 kg mistrzynią Polski seniorek została 16-letnia Małgorzata Myjak z LUKS Sądeczanin Powroźnik, srebrny medal wywalczyła Elżbieta Bielak z LKS Znicz Biłgoraj, która została również mistrzynią kraju U23, brązowy medal wśród seniorek zdobyła Klaudia Luterek z KS Agros Zamość, zdobyła też tytuł wicemistrzyni Polski w U23.

W kategorii 59 kg mistrzynią Polski seniorek została 18-letnia Monika Szymanek z LKS Dobryszyce, która ustanowiła rekordy Polski w rwaniu i dwuboju U20 i U23, brązowy medal wywalczyła Moniak Dzienis z UKS Talent Wrocław. Mistrzynią Polski U23 została Aleksandra Pepłowska z CLKS Mazovia Ciechanów, wicemistrzynią Ewa Kopczak z LKS Dobryszyce, a brązowy medal wywalczyła Kamila Śledziowska z HKS Szopienice.

W kat. 64 kg mistrzynią Polski seniorek została Wiktoria Wołk z MGLKS Tarpan Mrocza, która ustanowiła nowe rekordy Polski w podrzucie i dwuboju U20, U23 i seniorek. Mistrzynią Polski U23 została Emilia Rechul z KS Agros Zamość, wicemistrzynią Patrycja Andrejczuk z UKS Talent Wrocław, a brązowy medal w U23 zdobyła Aleksandra Bartosik z UMLKS Radomsko.

W kategorii 71 kg wicemistrzynią kraju seniorek została Julita Król z HKS Szopienice.

W kat. 76 kg brązowy medal wśród seniorek zdobyła Karolina Michałek z UKS Talent Wrocław. Wicemistrzynią w U23 została Klaudia Głąb z LKS Dobryszyce.

W kat. 81 kg wicemistrzynią Polski seniorek została Agnieszka Rak z LKS Znicz Biłgoraj, brązowy medal zdobyła Klara Cieślak z LKS Dobryszyce.

W kat. 87 kg wicemistrzynią Polski seniorek została Natalia Fota z KS Wisła Puławy, brązowy medal wywalczyła Wiktoria Grochowska z CLKS Mazovia Ciechanów. Brązowy medal w U23 zdobyła Angelika Bednarz WLKS Nowe Iganie Siedlce.

W kat. +87 kg mistrzynią Polski seniorek została Magdalena Pasko z LKS PZL Lechia Sędziszów Małopolski, wicemistrzynią Ewa Mizdal-Usowska z MKS Unia Hrubieszów, brązowy medal zdobyła Julia Janiak z MKS Unia Hrubieszów. W mistrzostwach U23 złoty medal wywalczyła Patrycja Grochowska z CLKS Mazovia Ciechanów, srebrny Diana Flak z MKS Unia Hrubieszów, brązowy Natalia Nowacka z LKS Znicz Biłgoraj.

W grupie seniorów kategorii do 55 kg wicemistrzem kraju został Karol Maksymowicz z KS Agros Zamość, brązowy medal zdobył Adriana Krupa z LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl. W kategorii U23 brązowy medal wywalczył Jakub Kudryk LUKS Meyer Elbląg.

W kategorii do 61 kg wicemistrzem Polski został Hubert Pietrzak z TS Nida Nidzica, brązowy medal wywalczył Marcin Wiatrowicz z MGLKS Tarpan Mrocza.

W kategorii do 67 kg rywalizację wygrał Konrad Łazuga z MOK Terespol, brązowy medal zdobył Kacper Magielnicki z KS Agros Zamość, który został także wicemistrzem kraju U23, brązowy medal w U23 zdobył Rafał Kaczyński z LUKS Meyer Elbląg.

W kategorii do 73 kg zwyciężył Piotr Kudłaszyk z LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl z rewelacyjnym wynikiem 313 kg — to nowe rekordy Polski seniorów i młodzieżowców, brązowy medal wywalczył Jakub Wiatrowicz z MGLKS Tarpan Mrocza. Piotr Kudłaszyk zdobył też tytuł mistrza kraju U23, brązowy medal U23 wywalczył Dominik Góralski LKS Polwica Wierzbno.

W kategorii do 81 kg mistrzem Polski seniorów został Patryk Bęben z CLKS Mazovia Ciechanów. Brązowy medal w mistrzostwach U23 zdobył Damian Keller LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl.

W kategorii 89 kg U23 brązowy medal wywalczył Kacper Badziągowski z MGLKS Tarpan Mrocza.

W kat. 96 kg wicemistrzem kraju został Paweł Szmeja z MKS Narew Pułtusk, brązowy medal wywalczył Daniel Goljasz z KS Wisła Puławy. Paweł Szmeja został też mistrzem U23, Daniel Goljasz wicemistrzem, a brązowy medal wywalczył Bartosz Kasperski z KS Wisła Puławy.

W kategorii do 102 kg złoty srebrny medal zdobył Łukasz Centkowski z UMLKS Radomsko, który został także mistrzem U23.

W kat. 109 kg wicemistrzem Polski został Igor Osuch z Horyzont Mełno, wicemistrzem w U23 Mariusz Sokołowski z LKS Znicz Biłgoraj.

W kategorii +109 kg wicemistrzem kraju został Julian Falkowski z LUKS Meyer Elbląg, brązowy medal wywalczył Jakub Węgrzyn z KS Wisła Puławy, który został także mistrzem Polski U23.