Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w zapasach mężczyzn w stylu klasycznym — Siedlce 2020

W dniach 27-29 listopada w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w zapasach mężczyzn w stylu klasycznym od honorowym patronatem Starosty Siedleckiego Karola Tchórzewskiego i Wójta Gminy Siedlce dr. Henryka Brodowskiego. O medale walczyli młodzicy, kadeci i młodzieżowcy — łącznie 124 zapaśników. Organizatorem mistrzostw było Krajowe Zrzeszenie LZS i WLKS Nowe Iganie Siedlce. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał wiceprzewodniczący RG KZ LZS Marek Mazur.

W kategorii młodzik (14 lat) startowało 51 zawodników z 13 klubów reprezentujących 7 województw.

W kat. 35 kg startowało tylko 2 zawodników — złoty medal wywalczył Dawid Rudy z MKS Cement Gryf Chełm, który pokonał Bartosza Kulkę z LUKS Athletic Wola Krzysztoporska. W kat. 38 kg również startowało dwóch zapaśników — złoty medal zdobył Filip Zając z MKS Cement Gryf Chełm, a srebrny Szymon Mieczkowski z UAKS Podlasie Białystok. W kat. 41 kg o złoty medal ponownie rywalizowało dwóch młodzików — złoty medal wywalczył Norbert Chodakowski z AKS Piotrków Tryb., srebrny Alan Szreder z MLUKS MOSiR Grajewo. W kat. 44 kg startowało 4 zawodników, kolejność była następująca: 1. Franciszek Koćwin ZKS Radomsko, 2. Piotr Wach, 3. Krzysztof Kufera — obaj JLKS Olimp Janów Lubelski, 3. Przemysław Banasik KS Sobieski Poznań. W kat. 48 kg rywalizowało 8 zapaśników — złoty medal wywalczył Michał Radziszewski z AKS Piotrków Tryb., srebrny Kamil Bojarowski GSZS Rybno, brązowe medale zdobyli Jakub Tomyślak KS Sobieski Poznań i Dawid Sztajkowski AKS Piotrków Tryb. W kat. 52 kg startowało 7 zawodników. Wygrał Iwo Borowiec z MKS Cement Gryf Chełm, drugi był Krzysztof Kubala ZKS Radomsko, trzecie miejsce zajęli: Łukasz Hejda MLKS Sokół Lubawa i Hubert Walaszczyk ZKS Radomsko. W kat. 57 kg startowało 9 zawodników. Złoty medal wywalczył Franciszek Cejnóg AKS Piotrków Tryb., srebrny jego kolega klubowy Jakub Kędra, a brązowe medale zdobyli Denis Shepetun z MLKS Sokół Lubawa i Krzysztof Kaczmarczyk z MLUKS Orlik Wierzbica. W kat. 62 kg rywalizowało 4 zawodników, kolejność była następująca: 1. Adam Grandke KS Sobieski Poznań, 2. Filip Drab MLUKS Orlik Wierzbica, 3. Maksymilian Szwalikowski MKS Cement Gryf Chełm i Wiktor Terpiński z MLKS Agros Żary. W kat. 68 kg również startowało 4 zawodników. Złoty medal zdobył Wiktor Kozłowski z GSZS Rybno, srebrny Krzysztof Gryniewski UAKS Podlasie Białystok, brązowe medale wywalczyli Sevan Nargizyan UAKS Podlasie Białystok i Wiktor Błaszczyk MLKS Agros Żary. W kat. 75 kg także rywalizowało 4 zawodników, kolejność była następująca: 1. Stanisław Fussy AKS Piotrków Tryb., 2. Dominik Kukliński KS Sobieski Poznań, 3. Robert Borkowski KS Sobieski Poznań i Maciej Małek JLKS Olimp Janów Lubelski. W kat. 85 kg startowało 2 zawodników — złoty medal wywalczył Wiktor Ruszyński LUKS Warmia Lidzbark Warmiński, srebrny Tymoteusz Osiński KS Sobieski Poznań. W kat 100 kg rywalizowało 3 zawodników — złoty medal zdobył Wojciech Woźniak ZKS Radomsko, srebrny Aleksander Szekiełda KS Sobieski Poznań, brązowy Mateusz Ludew MULKS Orlik Wierzbica.

Klasyfikację klubową wygrał AKS Piotrków Trybunalski przed KS Sobieski Poznań i MKS Cement Gryf Chełm, wojewódzką łódzkie przed lubelskim i warmińsko-mazurskim.

W kategorii kadet (17) startowało 46 zapaśników z 15 klubów reprezentujących 7 województw. W kat. 45 kg startowało 2 zawodników — Sebastian Michalski z MLUKS Orlik Wierzbica pokonał Adama Plutę z AKS Piotrków Tryb. W kat. 48 kg rywalizowało 3 zawodników, kolejność była następująca: Jakub Wach JLKS Olimp Janów Lubelski, 2. Łukasz Dziunikowski KS Sobieski Poznań, 3.Krzysztof Dominik Kirkis UAKS Podlasie Białystok. W kat. 51 kg Wojciech Urban WLKS Nowe Iganie Siedlce pokonał Kacpra Zawistowskiego MLUKS MOSiR Grajewo. W kat. 55 kg Gracjan Jedut MLKS Agros Żary wygrał z Kamilem Bokiniecem UAKS Podlasie Białystok. W kat. 60 kg startowało 10 zapaśników — złoty medal wywalczył Dawid Stefaniak ZKS Radomsko, srebrny Hubert Sidoruk MKS Cement Gryf Chełm, brązowe Kacper Chodakowski AKS Piotrków Trybunalski i Igor Krawczyński WLKS Nowe Iganie Siedlce. W kat. 65 kg startowało 8 zawodników, kolejność była następująca: 1. Grzegorz Hildebrand MGLKS Orlęta Trzciel, 2. Bartosz Kamiński MKS Cement Gryf Chełm, 3. Krzysztof Szukała KS Sobieski Poznań i Rafał Wangin LUKS Warmia Lidzbark Warmiński. W kat 71 kg startowało 7 zawodników, złoty medal zdobył Michał Dulski MLKS Agros Żary, srebrny Mateusz Dawid AKS Piotrków Trybunalski, brązowe Szymon Kozłowski MLKS Sokół Lubawa i Mark Soloviov KS Sobieski Poznań. W kat. 80 kg również startowało 7 zawodników, złoty medal zdobył Jakub Pyć JLKS Olimp Janów Lubelski, srebrny Patryk Robaszek LUKS Athletic Wola Krzysztoporska, brązowe Adam Fietz MGLKS Orlęta Trzciel i Jan Fussy AKS Piotrków Tryb. W kat. 92 kg startowało 3 zawodników — wygrał Wojciech Pupkiewicz LUKS Warmia Lidzbark Warmiński, drugi był Filip Bańcerowski MLUKS Orlik Wierzbica, trzeci jego kolega klubowy Bartłomiej Ludew. W kat. 110 kg Damian Łukasik JLKS Olimp Janów Lubelski pokonał Bartosz Skłodowskiego z WLKS Nowe Iganie Siedlce.

Klasyfikację klubową wygrał MLUKS Orlik Wierzbica przed AKS Piotrków Trybunalski i KS Sobieski Poznań, wojewódzką mazowieckie przed łódzkim i lubelskim.

W kategorii młodzieżowiec (23) startowało 27 zawodników z 10 klubów reprezentujących 7 województw. W kategorii 55 kg Krystian Kurys z MLUKS Orlik Wierzbica nie miał przeciwników, podobnie jak w kat. 60 kg Dominik Waśkowicz z KS Sobieski Poznań. W kat. 63 kg Filip Łysoń z AKS Piotrków Tryb. pokonał Mateusz Kasjaniuka z UAKS Podlasie Białystok. W kat. 67 kg startowało 3 zawodników — zloty medal zdobył Dawid Kapuściński LUKS Warmia Lidzbark Warmiński, srebrny Piotr Rek AKS Piotrków Tryb., brązowy Marcin Kasjaniuk UAKS Podlasie Biasłystok. W kat. 72 kg startowało 7 zawodników, kolejność była następująca: 1. Cezary Nowak MLUKS Orlik Wierzbica, 2. Kacper Gajda AKS Piotrków Tryb., 3. Łukasz Socha AKS Piotrków Tryb. i Michał Biskupski MKS Cement Gryf Chełm. W kat. 77 kg rywalizowało trzech zawodników — złoty medal zdobył Nika Hohua KS Sobieski Poznań, srebrny Karol Socha AKS Piotrków Tryb., brązowy Patryk Dubaczyński MKS Cement Gryf Chełm. W kat. 82 kg również walczyło 3 zapaśników, kolejność była następująca: 1. Igor Krasowski, 2. Kamil Nowak — obaj MLKS Agros Żary, 3. Kacper Martela AKS Piotrków Tryb. W kat 87 kg Rafał Kowalczyk AKS Piotrków Tryb. pokonał Dominika Żurawia WLKS Nowe Iganie Siedlce. W kat. 97 kg Igor Gmitrasiuk AKS Piotrków Tryb. pokonał Jarka Michała LUKS Athletic Wola Krzysztoporska, a w kat. 130 kg Hubert Robaszek AKS Piotrków Tryb. wygrał z Jakubem Adamskim KS Sobieski Poznań.

Klasyfikację klubową wygrał AKS Piotrków Trybunalski przed KS Sobieski Poznań i MLUKS Orlik Wierzbica, wojewódzką łódzkie przed mazowieckim i wielkopolskim.