Odrabiamy łucznicze zaległości — Halowe Mistrzostwa Polski młodzików, juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców — 72 medale

Listopad stał pod znakiem halowych mistrzostw Polski w łucznictwie. Jako pierwsze odbyły się XXX Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Turniej zorganizowano w Wilkowicach w dniach 14-15 listopada, w dniach 21-22 listopada w Zgierzu odbyły się XXXV Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i XIII Halowe Mistrzostwa Polski Młodzieżowców, w kolejnym tygodniu — 28-29 listopada w Nowej Rudzie X Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików. Juniorzy młodsi z naszych klubów zdobyli łącznie 21 medali — 7 złotych, 5 srebrnych i 9 brązowych. Juniorzy również wywalczyli 21 medali — 8 złotych, 4 srebrne i 9 brązowych. Młodzieżowcy zdobyli 16 medali — 5 złotych, 5 srebrnych i 6 brązowych. Młodzicy wywalczyli 14 medali na 15 możliwych do zdobycia — 5 złotych, 5 srebrne i 5 brązowych. Łącznie wielki wór medali — 72!

Mistrzostwa juniorów młodszych zdominowali zawodnicy LKS Łucznik Żywiec. Halową mistrzynią kraju została Aleksandra Wider z LKS Łucznik Żywiec, wicemistrzynią Ewelina Lisiecka z LKS Mazowsze Teresin, brązowe medale zdobyły również zawodniczki LKS Łucznik Żywiec — Kinga Tomaszewicz i Maja Rakowska. Z kolei indywidualnie wśród juniorów młodszych tylko jeden zawodnik z klubu Krajowego Zrzeszenia LZS stanął na podium, ale za to na najwyższym — halowym mistrzem Polski został Jakub Bąk z LKS Łucznik Żywiec.

Halowym drużynowym mistrzem Polski wśród juniorek został zespół LKS Łucznik Żywiec I, wicemistrzem LKS Łucznik Żywiec II, brązowy medal wywalczyły juniorki młodsze LKS Mazowsze Teresin. Wśród juniorów młodszych tytuł mistrzowski powędrował do LKS Łucznik Żywiec I, a brązowy medal do łuczników z LKS Mazowsze Teresin. W mikstach na podium stanęły trzy pary z LKS Łucznik Żywiec — wywalczyły złoty, srebrny i brązowy medal.

W łukach bloczkowych startowali tylko zawodnicy z LKS Łucznik Żywiec — halowym mistrz Polski został Daniel Kluczny, wicemistrzem Rostyslaw Bondarenko, a brązowe medale wywalczyli Hlieb Malovannyi i Artem Belko. Halową mistrzynią kraju została Weronika Sobel, wicemistrzynią Ksenia Atamaniuk, brązowe medale zdobyły Yelyzaveta Konovalenko i Kateryna Kupenko.

Halowym mistrzem Polski juniorów został Oskar Kasprowski z LKS Łucznik Żywiec, wicemistrzem jego kolega klubowy Adam Wojtala, brązowe medale zdobyli Bartosz Kayser MLKS Czarna Strzała Bytom i Filip Łazowski LKS Łucznik Żywiec. Wśród juniorek triumfowała Natalia Michalska MLKS Czarna Strzała Bytom, brązowe medale wywalczyły Karolina Jurasz z LKS Łucznik Żywiec i Karolina Kozaczka MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska.

W mikstach najlepsza okazała się para Martyna Stach i Bartosz Kayser z MLKS Czarna Strzała Bytom, drugie miejsce zajęli Karolina Kozaczka i Kamil Szczebak z MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska, trzecie Karolina Jurasz i Oskar Kasprowski LKS Łucznik Żywiec. W rywalizacji drużynowej juniorek dwa medale — złoty i brązowy — dla LKS Łucznik Żywiec, srebro zdobył zespół LKS Mazowsze Teresin. Wśród juniorów podział medali taki sam — złoto i brąz dla łuczników z Żywca, srebro dla Teresina.

W łukach bloczkowych halową mistrzynią została Alicja Forajter z LKS Tempo Stolarzowice, brązowy medal wywalczyła Elżbieta Rodak z LKS Łucznik Żywiec, wśród juniorów złoty medal zdobył Przemysław Konecki z LUKS Orlik Goleszów, a brązowy Pascal Kubik z LKS Tempo Stolarzowice. Najlepszym mikstem para z LKS Tempo Stolarzowice.

Młodzieżową halową mistrzynią Polski została Sylwia Zyzańska z LKS Łucznik Żywiec, wicemistrzynią Magdalena Śmiałkowska z KS Społem Łódź, brązowe medale wywalczyły Anna Tobolewska z ULKS Zryw Dobrcz i Oliwia Kowszyn z KS Obuwnik Prudnik. Mistrzem został Marek Szafran z KS Społem Łódź, wicemistrzem Arkadiusz Smoliński z ULKS Zryw Dobrcz, brązowy medal wywalczył Krzysztof Wilk z KS Społem Łódź. W mikście złoty medal zdobyła para Magdalena Śmiałkowska i Marek Szafran z KS Społem Łódź, srebrny Anna Tobolewska i Arkadiusz Smoliński z ULKS Zryw Dobrcz, brązowe Sylwia Zyzańska i Konrad Słowik z LKS Łucznik Żywiec oraz Katarzyna Zarzecka i Kamil Siczek z KS Społem Łódź. Mistrzami drużynowymi wśród mężczyzn został zespół KS Społem Łódź, wicemistrzami UKS Tramp Jarosław, wśród kobiet złoty medal wywalczył zespół LKS Łucznik Żywiec I, srebrny LKS Mazowsze Teresin, brązowy LKS Łucznik Żywiec II.

W halowych mistrzostwach Polski młodzików startowało 74 chłopców i 87 dziewcząt. Halowym mistrzem Polski został Jan Lisiecki z LKS Mazowsze Teresin, wicemistrzem Bartosz Dziurda z MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska, brązowy medal zdobył Kajetan Charków z KS Obuwnik Prudnik. Wśród młodziczek najlepsza była Milena Sikoń z UKS Talent Wrocław, drugie miejsce zajęła Amelia Konopek Z LKS Łucznik Żywiec, trzecie jej koleżanka klubowa Maja Smutek. Drużynowym mistrzem Polski młodzików został zespół MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska, brązowy medal dla LKS Łucznik Żywiec. Wśród młodziczek złoty i srebrny medal wywalczyły zespoły LKS Łucznik Żywiec, brązowy UKS Talent Wrocław. Mistrzami w mikście zostali Milena Sikoń i Wiktor Komórek z UKS Talent Wrocław, wicemistrzami Amelia Konopek i Kacper Stasica LKS Łucznik Żywiec III, brązowy medal dla kolejnej pary z Żywca Mai Smutek i Bohdana Batiusa.

Na zdjęciu Sylwia Zyzańska LKS Łucznik Żywiec — halowa mistrzyni Polski młodzieżowców. Fot. PZŁucz.