Tomasz Pilch niespodziewanym mistrzem Polski w skokach narciarskich

22 grudnia 2020 roku na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozegrany został Konkurs Świąteczny o medale Mistrzostw Polski Seniorów w skokach narciarskich. Pierwszy w karierze tytuł mistrzowski wywalczył Tomasz Pilch z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, natomiast w historycznych Mistrzostwach Polski Kobiet na skoczni dużej triumfowała Kamila Karpiel z zakopiańskiego AZS-u. Tomasz Pilch ma 20 lat, ostatnim zawodnikiem, który w tym wieku zdobył tytuł mistrza Polskli był w 2007 roku Kamil Stoch (wtedy zawodnik LKS Poroniec Poronin). Oby zawodnik naszego klubu poszedł w jego ślady.

Do walki o medale stanęło 34 zawodników oraz 6 zawodniczek. Niekorzystne warunki atmosferyczne sprawiły, że na wiślańskim obiekcie rozegrany został jednoseryjny, wietrzny konkurs. Po groźnie wyglądającym upadku Kingi Rajdy, jury zawodów podjęło decyzję o odwołaniu serii finałowej i uznaniu rezultatów pierwszej serii konkursowej za wyniki oficjalne. Kinga Rajda przeszła badania w szpitalu w Bielsku-Białej. — Nasza zawodniczka nie ma żadnych uszkodzeń kostnych, ale jest dosyć mocno potłuczona — poinformował Łukasz Kruczek, trener Kadry Narodowej Kobiet.

Kinga Rajda wspólnie z Joanną Szwab — obie AZS AWF Katowice — zdobyły srebrne medale. Wśród mężczyzn wicemistrzem kraju został Dawid Kubacki z TS Wisła Zakopane, a brązowy medal wywalczył Andrzej Stękała z AZS Zakopane.

Fot. PZN