21 medali zdobyli zawodnicy z klubów Zrzeszenia na Halowych Mistrzostwa Polski Seniorów w Łucznictwie klasycznym i bloczkowym

W dniach 29-31 stycznia 2021 w Wilkowicach odbyły się 39. Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Łucznictwie (łuki klasyczne). Zawodnicy z klubów naszego Zrzeszenia zdobyli łącznie 14 medali — 2 złote, 5 srebrnych i 7 brązowych. Wśród kobiet tytuł mistrzowski zdobyła Magdalena Śmiałkowska — KS Społem Łódź, która w pojedynku finałowym pokonała Sylwię Zyzańską z Łucznika Żywiec 7:1. Brązowe medale wywalczyły: Natalia Leśniak LKS Łucznik Żywiec i Zuzanna Bączyk SŁ Marymont Warszawa.

Zwycięzcą w kategorii mężczyzn został Kacper Sierakowski — SŁ Marymont Warszawa a srebrnym medalistą Oskar Kasprowski — LKS Łucznik Żywiec. Pojedynek finałowy zakończył się wynikiem 6:2 dla zawodnika z Warszawy. Brązowe medale zdobyli: Filip Łazowski LKS Łucznik Żywiec i Seweryn Jasnus AZS OŚ Surma Poznań.

Halowymi mistrzyniami Polski drużynowo wśród kobiet został zespół KS Społem Łódź (Magdalena Śmiałkowska, Dominika Nowak, Wiktoria Lipska), srebrny medal wywalczyły zawodniczki z LKS Mazowsze Teresin (Maria Małolepsza, Małgorzata i Alicja Maciągowskie, Julia Gajda), a brązowe dla ekip z SŁ Marymont Warszawa i LKS Łucznik Żywiec II (Joanna Rząsa, Klaudia Płaza, Kinga Tomaszewicz, Aleksandra Wider). Wśród mężczyzn najlepszą drużyną okazał się zespół SŁ Marymont Warszawa, srebrny medal dla LKS Łucznik Żywiec I (Oskar Kasprowski, Jakub Bąk, Filip Łazowski i Rafał Cwajna), brązowe — druga drużyna LKS Łucznik Żywiec II (Konrad Kupczak, Marcin Czarniecki, Konrad Słowik, Grzegorz Śliwka) i KS Społem Łódź (Marek Szafran, Michał Basiuras i Kamil Siczek).

W mikstach kolejność była następująca: złoto SŁ Marymont Warszawa, srebro KS Społem Łódź (Marek Szafran i Magdalena Śmiałkowska), brąz LKS Łucznik Żywiec I (Oskar Kasprowski i Natalia Leśniak) i LKS Łucznik Żywiec II (Jakub Bąk i Sylwia Zyzańska).

30 stycznia 2021 swoją rywalizację podczas tegorocznych Halowych Mistrzostw Polski w łucznictwie zakończyli także bloczkowcy. W tych mistrzostwach zawodnicy z klubów Zrzeszenia wywalczyli 7 medali — 3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe. Mistrzynią Polski indywidualnie została Anna Stanieczek z LUKS Orlik Goleszów, wśród kobiecych drużyn najlepsze okazały się zawodniczki LKS Łucznik Żywiec, najlepszy mikst to łucznicy z LUKS Orlik Goleszów. Wicemistrzem Polski indywidualnie został Przemysław Konecki z LUKS Orlik Goleszów. Brązowe medale wywalczyli: męski zespół LZS SKS Raszówka oraz pierwsza i druga drużyna LKS Łucznik Żywiec kobiet zespołowo.

Na zdjęciu halowa mistrzyni Polski Magdalena Śmiałkowska, fot. PZŁucz.