Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23 — kończymy z trzema medalami i kilkoma dobrymi miejscami

14 lutego zakończyły się Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym — wracamy z nich z 3 medalami — dwoma złotymi i jednym brązowym. Dwa z nich, jak już informowaliśmy zdobyły zawodniczki z naszych klubów — złoty Monika Skinder (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski) i brązowy Karolina Kaleta (LKS Markam Wiśniowa-Osieczany) w sprincie. Mistrzynią świata U23 została także Izabela Marcisz (Stowarzyszenie Sportowe Prządki-Ski) w biegu na 10 km techniką dowolną, która zajęła także 11 miejsce w sprincie U23 techniką klasyczną.

Jak poradzili sobie pozostali nasi zawodnicy? Niestety nie mieli możliwości startu nasi skoczkowie, wyeliminowało ich zachorowanie jednego z nich na Covid-19. Za to wystartowały nasze skoczkinie — 8 miejsce zajęła Anna Twardosz, 17 Kamila Karpiel, a 23 Nicola Konderla — wszystkie KS AZS AWF Katowice.

7 miejsce zajęła Karolina Kaleta w biegu na 5 km łyżwą w biegu juniorek. 33 miejsce zajął Sebastian Bryja (UKS Regle Kościelisko) w biegu na 10 km techniką dowolną juniorów

Męska sztafeta juniorów w składzie: Łukasz Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka), Robert Bugara (UKS Regle Kościelisko), Bartosz Cielniak (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski) i Sebastian Bryja zajęła 11 miejsce, juniorki były zdecydowanie lepsze, zajęły 6 miejsce. Biegły w składzie: Daria Szkurat (KS Chochołów), Monika Skinder, Karolina Kukuczka (MKS Istebna) i Karolina Kaleta. Do zwyciężczyń Szwedek straciły nie ponad półtorej minuty.

Sztafety U23 startowały w nietypowym składzie — dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Nasza drużyna w składzie Izabela Marcisz, Dawid Damian (KS AZS AWF Katowice), Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka) i Magdalena Kobielusz (SSR LZS Sokół Szczyrk) zajęła 14 miejsce.

W ostatnim biegu na MŚ — 15 km klasykiem mass start — najlepiej zaprezentowała się Karolina Kaleta, która była 17, 23 miejsce zajęła Monika Skinder, a 32 Daria Szkurat. W mass start na 30 km najlepszy z Polaków był Bartosz Cielniak, który zajął 37 miejsce. Na miejscach 42. i 43. uplasowali się Piotr Sobiczewski i Sebastian Bryja. Wystartowało 77 zawodników.

W kombinacji norweskiej nasi juniorzy znaleźli się w pierwszej „30” — Maciej Gąsienica-Ciaptak (AZS Zakopane) był 21, a Mateusz Jarosz (TS Wisła Zakopane) 29.

Fot. JWSC 2021 Facebook