37 medali zdobyli zawodnicy z naszych klubów na Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Biegach Narciarskich (OOM)

Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Biegach Narciarskich, które były także zawodami OOM rozegrano na dwie tury, w dwóch różnych miejscach. Pierwsza część mistrzostw odbyła się dniach 20-22 lutego na trasach biegowych Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim. Drugą część przeprowadzono na trasach pod Żukowem w Ustjanowej 24 lutego. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli łącznie 37 medali — 15 złotych, 14 srebrnych i 8 brązowych.

W biegach sprinterskich stylem klasycznym mistrzem Polski juniorów został Robert Bugara z UKS Regle Kościelisko, wicemistrzem Bartosz Cielniak z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. Wśród juniorów młodszych tytuł mistrza Polski wywalczył Łukasz Gazurek z NKS Trójwieś Beskidzka, wicemistrzem został Adrian Kiełbasa z LKS Erion Ptaszkowa, brązowy medal zdobył Kamil Wójcik z UKS Regle Kościelisko.

Mistrzynią Polski juniorek została Anna Berezecka z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. Wicemistrzynią Laura Legierska z NKS Trójwieś Beskidzka, brązowy medal wywalczyła Ewelina Kołodziej z LKS Witów Ski Mszana Górna. Wśród juniorek młodszych tytuł mistrzyni Polski zdobyła Zuzanna Fujak z NKS Trójwieś Beskidzka.

W biegu na 10 km stylem klasycznym wśród juniorów mistrzem Polski został Robert Bugara z UKS Regle Kościelisko, wicemistrzem jego kolega klubowy Sebastian Bryja. Wśród juniorów młodszych (7,5 km) triumfował Łukasz Gazurek z NKS Trójwieś Beskidzka, wicemistrzem został Adrian Kiełbasa z LKS Erion Ptaszkowa. Wśród juniorek (5 km) wszystkie medale zdobyły zawodniczki z klubów Zrzeszenia LZS — mistrzynią została Anna Berezecka MULKS Tomaszów Lubelski, wicemistrzynią Julia Demkowska Witów Mszana Górna, brązowy medal zdobyła Laura Legierska NKS Trójwieś Beskidzka. Wśród juniorek młodszych (5 km) mistrzynią Polski została Zuzanna Fujak NKS Trójwieś Beskidzka.

W team sprintach rywalizowano na dystansie 2x3x1200 metrów. Team sprinty to jedna z bardziej interesujących konkurencji. Dużo zwrotów akcji, walka ramię w ramię więc jest naprawdę ciekawie. W zespole biegnie dwóch zawodników, którzy wymieniają się trzykrotnie w strefie zmian.

W kategorii juniorek zwyciężyły zawodniczki z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski w składzie Magdalena Kuśmierz i Anna Berezecka, na drugiej pozycji uplasowały się zawodniczki SS-R LZS Sokół Szczyrk, siostry Aleksandra i Weronika Mikołajczyk. Na najniższym stopniu podium stanęły Gabriela Dawiec oraz Kinga Polityńska z LKS Witów Mszana Górna 2.

Wśród juniorów zwyciężyła drużyna UKS Regle Kościelisko — Robert Bugara i Sebastian Bryja), którzy o sześć sekund wyprzedzili zespół MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski — Michał Gumieniak i Bartosz Cielniak.

W kategorii juniorek młodszych najlepsze okazały się być Kamila Idziniak oraz Zuzanna Fujak z NKS Trójwieś Beskidzka 1. Na miejscu drugim przybiegły zawodniczki LKS Klimczok Bystra — Weronika Jarecka i Maria Jakubiec. Wicemistrzami Polski zostali zawodnicy UKS Regle Kościelisko — Maciej Celej oraz Kamil Wójcik. Na miejscu trzecim uplasowała się drużyna Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe 1 — Tomasz Wąsowicz oraz Gabriel Boś.

Kolejne biegi już w Ustjanowej to rywalizacja na dystansach stylem dowolnym ze startu wspólnego. Juniorzy rywalizowali na dystansie 20 km. Mistrzem kraju został Robert Bugara UKS Regle Kościelisko, wicemistrzem Bartosz Cielniak MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, brązowy medal wywalczył Sebastian Bryja UKS Regle Kościelisko. Juniorzy młodsi rywalizowali na dystansie 10 km. Wygrał Łukasz Gazurek NKS Trójwieś Beskidzka, drugi był Emil Koper MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, trzeci Adrian Kiełbasa LKS Erion Ptaszkowa. Juniorki rywalizowały na dystansie 10 km. Mistrzynią została Anna Berezecka MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, wicemistrzynią Laura Legierska NKS Trójwieś Beskidzka, trzecie miejsce zajęła Julia Demkowska LKS Witów Mszana Górna. Wśród juniorek młodszych, które rywalizowały na dystansie 7, 5 km zwyciężyła Zuzanna Fujak NKS Trójwieś Beskidzka, druga była Aleksandra Kołodziej LKS Witów Mszana Górna.

Na zdjęciu Anna Berezecka, Julia Demkowska i Laura Legierska.