Worek medali naszych zawodników na Mistrzostwach Polski w Sumo U23 i U21

Od lat sumo jest jednym z popularniejszych sportów w naszych klubach. W 2020 roku we współzawodnictwie dzieci i młodzieży kluby Zrzeszone w LZS wywalczyły 58,47% wszystkich możliwych do zdobycia punktów. Na 40 biorących udział we współzawodnictwie klubów 20 to kluby Zrzeszenia. W dniach 5-6 marca w Kwidzynie (woj. pomorskie) odbyły się Mistrzostwa Polski w Sumo w kategoriach U21 i U23 kobiet i mężczyzn. Nasi zawodnicy zdobyli na nich łącznie 65 medali — 13 złotych, 17 srebrnych i 35 brązowych. Zawodnicy i zawodniczki w kat. U21 zdobyli tych medali 39, a U23 — 26.

W kategorii U21 mistrzyniami Polski zostały: 50 kg Gabriela Warchoł LUKS „Lubzina” Lubzina, 55 kg Julia Jankowiak UKS Samson przy SP Kobylin, 73 kg Agata Choroszucha UAKS Podlasie Białystok. Wicemistrzyniami: 50 kg Marta Gruszkiewicz UKS Sorga Zamość, 60 kg Izabella Woźny LUKS „Lubzina” Lubzina, 65 kg Karolina Domaszuk, 73 kg Julia Chrostowska, 80 kg Joanna Branowska — wszystkie UAKS Podlasie Białystok, open Wiktoria Staszak LKS Spartakus Pyrzyce. Brązowe medale wywalczyły: 60 kg Wiktoria Przewoźna UKS Samson przy SP Kobylin, 65 kg Karolina Zakrzewska LMUKS Olimpik Suwałki, 73 kg Marta Choroszucha UAKS Podlasie Białystok, 80 kg Kinga Sroczan UKS Samson przy SP Kobylin, +80 Wiktoria Staszak LKS Spartakus Pyrzyce i Weronika Szafraniak UKS Samson przy SP Kobylin.

W kategorii U23 mistrzyniami Polski zostały: 60 kg Izabella Woźny LUKS „Lubzina” Lubzina,73 kg Agata Choroszucha UAKS Podlasie Białystok. Wicemistrzyniami: 50 kg Gabriela Warchoł LUKS „Lubzina” Lubzina, 55 kg Julia Jankowiak UKS Samson przy SP Kobylin, 65 kg Karolina Domaszuk UAKS Podlasie Białystok. Brązowe medale wywalczyły: 50 kg Marta Gruszkiewicz UKS Sorga Zamość, 60 kg Oliwia Kuś UKS Samson przy SP Kobylin, 73 kg 73 kg Julia Chrostowska i Marta Choroszucha — obie UAKS Podlasie Białystok, 80 kg Joanna Branowska UAKS Podlasie Białystok i Kinga Sroczan UKS Samson przy SP Kobylin, +80 kg Weronika Szafraniak UKS Samson przy SP Kobylin.

Mistrzami Polski w kategorii U21 zostali: 77 kg Hubert Dęborowski LUKS „Lubzina” Lubzina, 100 kg Jakub Nowakowski LUKS „Lubzina” Lubzina, 115 kg Damian Wróbel MKS Rokita Brzeg Dolny. Wicemistrzami: 70 kg Daniel Ziobroń LUKS „Lubzina” Lubzina, 77 kg Piotr Sikora UKS Samson przy SP Kobylin, 85 kg Jakub Żółtański LKS Spartakus Pyrzyce, 92 kg Michał Grzempowski UKS Samson przy SP Kobylin, open Damian Wróbel MKS Rokita Brzeg Dolny. Brązowe medale wywalczyli: 70 kg Paweł Sikora UKS Samson przy SP Kobylin, 77 kg Jakub Stolarski ZTS Sokół Lublin i Dawid Kuraś LUKS „Lubzina” Lubzina, 85 kg Marcin Choroszucha UAKS Podlasie Białystok i Paweł Puacz ZTS Sokół Lublin, 100 kg Sebastian Cieżko ZTS Sokół Lublin i Sławomir Ochał LUKS „Lubzina” Lubzina, +115 kg Jakub Micek LUKS „Lubzina” Lubzina, open Jakub Micek i Jakub Nowakowski — obaj LUKS „Lubzina” Lubzina.

Mistrzami Polski w kategorii U23 zostali: 77 kg Hubert Dęborowski LUKS „Lubzina” Lubzina, 92 kg Kacper Machalski UKS Sorga Zamość, 100 kg Jakub Nowakowski LUKS „Lubzina” Lubzina, 115 kg Damian Wróbel MKS Rokita Brzeg Dolny, +115 kg Karol Konig UKS Sorga Zamość. Wicemistrzami: 77 kg Piotr Sikora UKS Samson przy SP Kobylin, 85 kg Mateusz Naworol UKS Sorga Zamość, open Jakub Nowakowski LUKS „Lubzina” Lubzina. Brązowe medale wywalczyli: 77 kg Dawid Kuraś LUKS „Lubzina” Lubzina, 92 kg Jacek Maćkowiak, 100 kg Sławomir Ochał LUKS „Lubzina” Lubzina, 115 kg Sebastian Cieżko ZTS Sokół Lublin, +115 kg Jakub Micek LUKS „Lubzina” Lubzina, open Karol Konig UKS Sorga Zamość.

Fot. Mirosław Wiśniewski/www.kwidzyn.naszemiasto.pl