39 medali zdobyli zawodnicy naszych klubów na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Łucznictwie

W dniach 13-14 marca w Zamościu odbyły się XXXVI Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i XIII Halowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Łucznictwie. Gospodarzem imprezy był nasz klub KS Agros Zamość. Mistrzostwa rozegrano w łucznictwie klasycznym i bloczkowym. Zawodnicy z klubów naszego Zrzeszenia zdobyli łącznie 39 medali — juniorzy i juniorki wywalczyli ich 24 (7-7-10), a młodzieżowcy 15 (4-5-6).

Mistrzem Polski juniorów został Konrad Kupczak z LKS Łucznik Żywiec, który w finale pokonał 6:4 Andrzeja Nieściora z UKS Talent Wrocław. Wśród juniorek wszystkie medale zdobyły zawodniczki z naszych klubów. Mistrzynią Polski została Natalia Babiak z UKS Tramp Jarosław, I wicemistrzynią Maria Małolepsza z LKS Mazowsze Teresin, II wicemistrzyniami zostały: Martyna Stach z MLKS Czarna Strzała Bytom i Sylwia Zając z UKS Tramp Jarosław. W mikście medalami podzieliły się dwa kluby. Mistrzami Polski zostali Konrad Kupczak i Klaudia Płaza z LKS Łucznik Żywiec I, wicemistrzami Wojciech Tolarz i Martyna Stach z MLKS Czarna Strzała Bytom I, tytuły II wicemistrzów wywalczyli Filip Łazowski i Aleksandra Wider z LKS Łucznik Żywiec IV oraz Szymon Stecki i Natalia Michalska z MLKS Czarna Strzała Bytom II.

Mistrzami Polski w konkurencji zespołowej juniorów została drużyna LKS Łucznik Żywiec I w składzie: Filip Łazowski, Konrad Kupczak, Adam Wojtala i Mateusz Mędrzak. Wśród juniorek triumfowała pierwsza drużyna z LKS Łucznik Żywiec — Klaudia Płaza, Aleksandra Wider i Kinga Tomaszewicz, tytuł wicemistrzyń wywalczył drugi zespół z Żywca w składzie: Karolina Jurasz, Oliwia Hankus, Joanna Msiura i Magdalena Ślusarczyk. Brązowy medal zdobyły zawodniczki UKS Tramp Jarosław — Julia Cackowska, Joanna Gilowska, Sylwia Zając i Natalia Babiak.

Halowym mistrzem Polski juniorów w łukach bloczkowych został Przemysław Konecki z ULKS Orlik Goleszów, wicemistrzem Pascal Kubik z LKS Tempo Stolarzowice, brązowe medale wywalczyli zawodnicy LKS Łucznik Żywiec — Vladyslav Halytskyi i Danylo Pyshnyi. Wśród juniorek wicemistrzynią została Magda Bisch z ULKS Orlik Goleniów, a brązowy medal zdobyła Weronika Sobel z LKS Łucznik Żywiec. Z kolei w mikście wszystkie medale zdobyli nasi łucznicy. Złoto wywalczyli Przemysław Konecki i Magda Bisch ULKS Orlik Goleniów I, srebrny Vladyslav Halytskyi i Weronika Sobel LKS Łucznik Żywiec I, a brązowe dwa kolejne miksty z Żywca — Danylo Pyshnyi i Elżbieta Rodak oraz Artem Belko i Kateryna Kupenko.

Halowym mistrzem Polski w łukach klasycznych wśród młodzieżowców został Oskar Kasprowski z LKS Łucznik Żywiec, wicemistrzem Dominik Kozłowski z LKS Mazowsze Teresin, brązowy medal wywalczył Jędrzej Koralewski z ULKS Tarcza Kolbudy. Wśród kobiet mistrzynią kraju została Agata Osuch z UKS Tramp Jarosław, brązowy medal zdobyła Karolina Kozaczka z MLKS Dąbrovi Dąbrowa Tarnowska. W mikście tytuł wicemistrzów wywalczyli Jakub Biela i Agata Osuch z UKS Tramp Jarosław, brązowy medal zdobyli Dominik Kozłowski i Joanna Świerżewska z LKS Mazowsze Teresin. W rywalizacji drużynowej mężczyzn mistrzami został zespół LKS Mazowsze Teresin — Dominik Kozłowski, Jakub Klata i Michał Kołodziejski, wicemistrzami zawodnicy z LKS Łucznik Żywiec — Bartłomiej Wiśniecki, Oskar Kasprowski i Patryk Cacak. Wśród kobiet srebrny medal wywalczyła drużyna LKS Mazowsze Teresin — Natalia Skrok, Joanna Świerżewska i Marta Narloch, brązowy zespoły UKS Talent Wrocław — Anna Futyma, Marta Smolak i Weronika Achronowicz oraz LKS Łucznik Żywiec — Wioletta Długoszek, Natalia Szeląg, Sofiya Tulkina i Aleksandra Sommer.

Halową mistrzynią Polski w łukach bloczkowych została Alicja Forajter z LKS Tempo Stolarzowice, wicemistrzynią Patrycja Świerczyńska z LKS Łucznik Żywiec, brązowy medal zdobyła Klaudia Jeznach KS ROKiS Radzymin.

Fot. LKS Mazowsze Teresin Facebook