29 medali zdobyli nasi zawodnicy na Mistrzostwach Polski juniorów i młodzieżowców w zapasach w stylu klasycznym

W dniach 19-21 marca w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów i młodzieżowców w zapasach w stylu klasycznym. W turnieju juniorów startowało 133 zawodników z 45 klubów (w tym 25 klubów Zrzeszenia LZS), w turnieju młodzieżowców 57 zapaśników z 22 klubów (w tym 13 klubów Zrzeszenia). Łącznie zapaśnicy z naszych klubów zdobyli 29 medali — 8 złotych, 9 srebrnych i 12 brązowych. Juniorzy zdobyli tych medali 17 — 4 złote, 5 srebrnych i 8 brązowych. W klasyfikacji drużynowej na trzecim miejscu uplasował się AKS Piotrków Trybunalski. Młodzieżowcy 12 — 4 złote, 4 srebrne i 4 brązowe. Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej U23 zajął KS Sobieski Poznań, czwarte AKS Piotrków Trybunalski, któremu do trzeciego miejsca zabrakło 0,5 pkt.

Mistrzami Polski juniorów zostali następujący zawodnicy z klubów LZS: 55 kg Mateusz Ropiak ZLKS Zagłębie Wałbrzych, 60 kg Arslanbek Salimov KS Wschód Białystok, 72 kg Piotr Lewandowski MKS Cement Gryf Chełm, 97 kg Igor Shepetun MKS Cement Gryf Chełm. Tytuły wicemistrzów wywalczyli: 60 kg Grzegorz Hildebrand MGLKS Orlęta Trzciel, 67 kg Mateusz Kaczor ZLKS Zagłębie Wałbrzych, 77 kg Andrei Shylaga KS Wschód Białystok, 82 kg Igor Gmitrasiuk AKS Piotrków Trybunalski, 97 kg Jakub Adamski KS Sobieski Poznań. Brązowe medale zdobyli: 55 kg Jakub Miś ZLKS Zagłębie Wałbrzych, 63 kg Filip Łysoń i Marcin Sztanderski — obaj AKS Piotrków Trybunalski, 77 kg Jan Chojnacki KS Sobieski Poznań, 87 kg Rafał Kowalczyk AKS Piotrków Trybunalski i Aleksander Płatek MLKS Agros Żary, 97 kg Hubert Robaszek AKS Piotrków Trybunalski, 130 kg Damian Łukasik JLKS Olimp Janów Lubelski.

Mistrzami Polski młodzieżowców zostali następujący zawodnicy z klubów LZS: 60 kg Michał Twardowski AKS Piotrków Trybunalski, 87 kg Bartosz Rajter KS Sobieski Poznań, 97 kg Gerard Kurniczak KS Sobieski Poznań, 130 kg Jakub Brylewski LKS Ceramik Krotoszyn. Tytuły wicemistrzów wywalczyli: 60 kg Nikodem Drewa GKS Cartusia Kartuzy, 67 kg Aleksander Mielewczyk GKS Cartusia Kartuzy, 77 kg Piotr Szczerbik LUKS Warmia Lidzbark Warmiński, 130 kg Karol Konig UKS Sorga Zamość. Brązowe medale zdobyli: 67 kg Michał Biskupski MKS Cement Gryf Chełm i Kacper Gajda AKS Piotrków Trybunalski, 77 kg Jakub Majdański MLKS Agros Żary, 87 kg Paweł Zabłocki ZKS Miastko.