Na koniec sezonu — 13 medali naszych zawodników na MP w biegach narciarskich

Na trasach zakopiańskiego Centralnego Ośrodka Sportu w dniach 20-21 marca rozegrano drugą część Mistrzostw Polski w biegach narciarskich juniorów, seniorów i młodzieżowców. Zawodnicy rywalizowali w sprincie stylem klasycznym (seniorzy i U23) oraz w biegu na 15 km kobiety i 30 km mężczyźni — mass start techniką dowolną (seniorzy i juniorzy). W zawodach rozgrywanych w ramach FIS Slavic Cup startowała duża grupa gości z zagranicy. Najbardziej zadowolona ze swojego występu była Moniki Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, która wywalczyła trzy złote medale. Łącznie zawodnicy z naszych klubów zdobyli 13 medali — 4 złote, 4 srebrne i 5 brązowych.

W rywalizacji kobiet w sprincie tytuł mistrzyni kraju powędrował ponownie w ręce Moniki Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. Młoda zawodniczka z Tomaszowa Lubelskiego obroniła tym samym tytuł i najwyższe miejsce na podium w tej specjalności, z którego nie schodzi już od 2017 roku. Srebro wywalczyła Izabela Marcisz z SS Prządki Ski, która także cieszyła się ze  złotego medalu w kategorii U23. Brązowy krążek powędrował natomiast do Magdaleny Kobielusz z SSR LZS Sokół Szczyrk, która została także wicemistrzynią Polski U23. Brązowy medal w kategorii U23 zdobyła Iwona Piekarz z LKS Markam Wiśniowa-Osieczany.

Wśród mężczyzn mistrzostwo kraju w sprincie powędrowało do Macieja Staręgi z UKS Rawa Siedlce, który tym samym po roku przerwy i zeszłorocznej porażce z Kamilem Burym wrócił na najwyższy stopień podium. Polski specjalista od sprintu wywalczył siódmy złoty medal na krajowym czempionacie w tej specjalności. Srebro powędrowało do jego kolegi klubowego Piotra Sobiczewskiego, a brązowy medal wywalczył Michał Skowron z KS AZS AWF Katowice, który został także mistrzem kraju U23. Pozostałe medale w kategorii U23 zdobyli zawodnicy z naszych klubów — srebrny Mateusz Haratyk z NKS Trójwieś Beskidzka, brązowy Jan Żółkiewski z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski.

Mistrzynią Polski w mass starcie kobiet na dystansie 15 km stylem dowolnym została Moniki Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, wicemistrzynią Izabela Marcisz z SS Prządki Ski, brązowy medal zdobyła Karolina Kaleta z LKS Markam Wiśniowa-Osieczany. Wśród juniorek kolejność była następująca: Monika Skinder (złoto), Karolina Kaleta (srebro) i Karolina Kukuczka MKS Istebna (brąz).

W biegu mężczyzn na 30 km najlepszy był Dominik Bury z KS AZS AWF Katowice, drugie miejsce zajął Mateusz Haratyk z NKS Trójwieś Beskidzka, trzeci był Kacper Antolec z KS AZS AWF Katowice. Wśród juniorów złoty medal wywalczył Robert Bugara z UKS Regle Kościelisko, srebrny Piotr Sobiczewski z UKS Rawa Siedlce, brązowy Bartosz Cielniak z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski.

Na zdjęciu potrójna złota medalistka MP Monika Skinder. Fot. PZN Facebook