Szczepan Kupczak mistrzem Polski w kombinacji norweskiej

19 marca rozegrano mistrzostwa Polski seniorów w kombinacji norweskiej. Zawodnicy rywalizowali na obiekcie Skalite (HS 106) w Szczyrku oraz na trasie biegowej Kubalonki. Mistrzem Polski został zdecydowany faworyt, najlepszy obecnie kombinator norweskiej w naszym kraju, czyli Szczepan Kupczak z SS-R LZS Sokół Szczyrk. Drugie miejsce zajął Andrzej Szczechowicz, trzeci był Mateusz Jarosz — obaj TS Wisła Zakopane.

Startowało 20 zawodników, w tym 3 z klubów Zrzeszenia LZS. Po skokach liderem był Szczepan Kupczak, który skoczył 98 metrów. Drugie miejsce na półmetku zawodów zajmował dość niespodziewanie Tymoteusz Amilkiewicz z AZS Zakopane/SMS Zakopane. Zawodnik urodzony w 2005 roku skoczył aż 102 metry. Trzeci był Mateusz Jarosz (97,5 metra), a czwarty Andrzej Szczechowicz (97,5 metra). W biegu Kupczak udowodnił, że jest obecnie najlepszym polskim zawodnikiem w kombinacji norweskiej. Wygrał zdecydowanie uzyskując najlepszy czas biegu. Drugi był ze stratą ponad minuty Andrzej Szczechowicz, a trzecie miejsce zajął Mateusz Jarosz. Po kiepskich skokach, bardzo dobrze spisali się w biegu pozostali zawodnicy z naszych klubów — piąte miejsce zajął Paweł Szyndlar z SS-R LZS Sokół Szczyrk (po skokach był 8), szóste Adam Skupień z LKS Poroniec Poronin, który po skokach był dopiero 17.