31 medali naszych zawodników na XXXI Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Łucznictwie

20 marca w Legnicy odbyły się XXXI Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Łucznictwie. Na starcie stanęło blisko 240 zawodników z 40 klubów z całej Polski, w tym ponad połowa to kluby naszego Zrzeszenia. Walczono o medale w łukach klasycznych i bloczkowych. Zawody w ostatniej chwili (dzień przed), decyzją Zarządu PZŁucz, zmieniły regulamin. Skrócono je do jednego dnia i wyniki kwalifikacji były wynikami ostatecznymi, a więc pominięto rundę eliminacyjną — czyli to co w łucznictwie najistotniejsze i najciekawsze. Ale wiadomo pandemia. Łucznicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli łącznie 31 medali — w łukach klasycznych 13 (4-4-5), w bloczkowych 18 (3-5-10).

W kat. junior młodszy łuk klasyczny zwyciężył Jakub Bąk z LKS Łucznika Żywiec. Drugie miejsce zajął Kamil Kądzielawa z MLKS Dąbrovia Dąbrowa, natomiast na najniższym stopniu podium stanęli Jerzy Sputo z SŁ Marymont Warszawa i Kajetan Klimasara z ŁTS zamek Suski. Startowało 87 łuczników.

W kat. junior młodsza łuk klasyczny złoty medal zdobyła Weronika Siwak z ULKS Zryw Dobrcz. Srebrny krążek wywalczyła Tacjana Matuszek z LKS Łucznik Żywiec, a z brązowymi medalami do domu wróciły jej koleżanka klubowa Julita HankusAlicja Zygmunciak z LKS Mazowsze Teresin. Startowały 102 zawodniczki.

W mikście w łukach klasycznych triumfował duet LKS Łucznika Żywiec Tacjana Matuszek i Jakub Bąk, drugie miejsce zajął mikst SŁ Marymont Warszawa, a trzecie LKS Łucznik Żywiec — Julita Hankus i Mateusz Obrocki oraz UKS Grot Ruda Śląska. Startowały 62 miksty.

W drużynowych łukach klasycznych zwyciężył SŁ Marymont Warszawa przed LKS Łucznikiem Żywiec, na trzecim miejscu uplasowały się zespoły — UKS Grot Ruda Śląska i KS Mewa Kołobrzeg. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki LKS Łucznika Żywiec przed LKS Mazowsze Teresin oraz drugą drużyną LKS Łucznik Żywiec i UKS Talent Wrocław.

W łukach bloczkowych „worek medali” wywalczył LKS Łucznik Żywiec. Nic w tym dziwnego skoro w mistrzostwach startowali tylko zawodnicy z tego klubu (przede wszystkim zawodnicy pochodzący z Ukrainy), a swoją skromną reprezentację wystawił tylko gospodarz imprezy OSŁ Strzelec Legnica.

Wśród chłopców triumfował Michał Stępień z OSŁ Strzelec Legnica. Srebrny medal zdobył Nikita Steshak z LKS Łucznik Żywiec, dwa brązowe również powędrowały do zawodników tego klubu — Ilii Butrik i Bohdana Zubovycha. Startowało 15 zawodników. Wśród dziewczyn zawody również zdominowały zawodniczki Łucznika Żywiec. Na podium stanęły kolejno: Yelyzaveta Dromova, Yelizaveta Sobiczenko, Valeria Usaczowa i Valeria Ivanenko. Startowało 16 zawodniczek.

W drużynówce chłopców pierwsze miejsce zajął OSŁ Strzelec Legnica przed trzema zespołami LKS Łucznik Żywiec. Wśród kobiet na podium stanęły cztery drużyny Łucznika Żywiec. W turniejach zespołowych startowały tylko cztery drużyny.

Natomiast w mikstach startowało 12 duetów — wszystkie z LKS Łucznik Żywiec. Zwyciężył mikst Yelyzaveta Dromova i Nikita Steshak.