3 sztangistki i 4 sztangistów z naszych klubów wystartuje na ME seniorów w podnoszeniu ciężarów

3 kwietnia br. rozpoczną się w Moskwie Mistrzostwa Europy seniorów w ponoszeniu ciężarów. W zawodach wystartuje 16-osobowa reprezentacja Polski — 8 kobiet i 8 mężczyzn, wśród nich siódemka atletów z naszych klubów. Wśród kobiet są to: kat. 49 kg —  Marlena Polakowska (POM-Iskra Piotrowice), 59 kg — Monika Szymanek (LKS Dobryszyce), 64 kg —   Wiktoria Wołk (MGLKS Tarpan Mrocza), wśród mężczyzn: 73 kg —  Piotr Kudłaszyk (LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl), 81 kg — Patryk Bęben (LKS Mazovia Ciechanów), 96 kg — Daniel Goljasz (KS Wisła Puławy), 109 kg — Arsen Kasabijew (MGLKSTarpan Mrocza).

Zawody te to jedna z ostatnich okazji do wywalczenia punktów kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Rywalizację naszych reprezentantów można będzie śledzić na kanale TVP Sport.

Pozostali uczestnicy mistrzostw to: kobiety — 55 kg Joanna Łochowska (Budowlani Opole), 71 kg Andżelika Kaczmarczyk (Tytan Oława), 76 kg Jolanta Wiór (Andaluzja Piekary Śląskie), 81 kg Weronika Zielińska-Stubińska (AZS-AWF Biała Podlaska), 87 kg Kinga Kaczmarczyk (Tytan Oława); mężczyźni: 67 kg Kacper Urban (Budowlani Opole), 81 kg Krzysztof Zwarycz (Budowlani Opole), 96 kg Bartłomiej Adamus (Zawisza Bydgoszcz, do niedawna zawodnik LKS Opocznianka Opoczno), 109 kg Arkadiusz Michalski (Budowlani Opole).

Towarzyszyć im będzie grupa trenerów, opiekunów i fizykoterapeutów. Wśród trenerów są m.in. Mirosław Chlebosz oraz Zdzisław Faraś, czyli obecni opiekunowie męskich kadr seniorów, młodzieżowców oraz juniorów do lat 20. Obaj debiutowali jako zawodnicy na ME i MŚ (zawody odbywały się jednocześnie) w 1983 roku w Moskwie. Ten pierwszy zajął miejsce tuż za podium, ten drugi został sklasyfikowany na VII miejscu w ME i IX w MŚ. Teraz zadebiutują w Moskwie jako trenerzy naszej reprezentacji.

Trzymamy kciuki za naszych zawodników!!!

Na zdjęciu: Wiktoria Wołk z MGLKS Tarpan Mrocza, aktualna mistrzyni Polski seniorek w kat. 64 kg, uczennica klasy IV Technikum Mundurowego w Mroczy, fot. ze strony szkoły