7 medali wywalczyli zawodnicy z naszych klubów na 89. Indywidualne Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym seniorów

W dniach 26-28 marca w Hotelu Arłamów odbyły się 89. Indywidualne Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym seniorów. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w grach pojedynczych, podwójnych i grze mieszanej. Tenisiści z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli łącznie 7 medali — 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe. Mistrzem Polski w grze pojedynczej został 18-letni Samuel Kulczycki (KS Dekorglass Działdowo), który pokonał w finale Roberta Florasa (TTS Polonia Bytom) 4:2. Dla Kulczyckiego to pierwszy w karierze seniorski tytuł w mistrzostwach kraju. Losy złotego medalu rozstrzygnęły się w sześciu setach. Kulczycki był bliski wygrania spotkania 4:0, jednak zarówno w drugim jak i piątym secie nie wykorzystał sporej przewagi. Na co dzień Samuel występuje w niemieckiej Bundeslidze, w naszym kraju reprezentujący barwy naszego klubu KS Dekorglassu Działdowo. Pochodzi z „pinpongowej rodziny”, jego dziadek Ryszard przez wiele lat był trenerem i prezesem GKS Gorzovia Gorzów Wielkopolski i kilkuletni Samuel tam zaczynał swoją karierę sportową (to też klub naszego Zrzeszenia), jego ojciec Szymon był też zawodnikiem Gorzovii, a teraz jest trenerem, w tenisa stołowego grają także brat Samuela, Alan i siostra Wanessa. Nastolatkiem jest też Miłosz Redzimski (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki), rocznik 2006, który wywalczył brązowy medal. Jest aktualnym mistrzem Polski juniorów w singlu, drużynie i mikście.

W historii Indywidualnych Mistrzostw Polski, który rozgrywane są od 1933 roku, najwięcej mistrzowskich tytułów w grze pojedynczej posiada nieżyjący już Andrzej Grubba, który triumfował dwunastokrotnie. Jeden tytuł mniej na swoim koncie ma Lucjan Błaszczyk.

W grze pojedynczej kobiet srebrny medal zdobyła Katarzyna Grzybowską-Franc (UKS Dojlidy Białystok), która w finale przegrała 4:2 z Natalią Bajor (KU AZS UE Wrocław). Natalia Bajor wywalczyła tytuł mistrzyni kraju po raz czwarty z rzędu. Brązowe medale zdobyły zawodniczki, które rozpoczynały swoje kariery w naszych klubach — Paulina Krzysiek (obecnie MUKS Start Nadarzyn, kiedyś GLKS Nadarzyn) i Katarzyna Węgrzyn (obecnie KU AZS UE Wrocław, kiedyś UKS MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie).

Katarzyna Grzybowską-Franc wspólnie z Natalią Bajor zostały mistrzyniami Polski w grze podwójnej. W finale pokonały Roksanę Załomską (AZS UJD Częstochowa) i Aleksandrę Michalak (KSTS Warmia Lidzbark Warmiński) 3:2. Na najniższym stopniu podium stanęli w rywalizacji mężczyzn Adam Dosz (Pogoń Lębork) i Sławomir Dosz (GKS Gorzovia Gorzów Wlkp.).

W grze mieszanej swój drugi złoty medal w tych mistrzostwach zdobył Samuel Kulczycki, który grał parze z Katarzyną Węgrzyn. Aktualni mistrzowie Europy juniorów w tej konkurencji wygrali po raz trzeci z rzędu.

Na zdjęciu: Samuel Kulczycki (KS Dekorglass Działdowo), fot. PZTS