Karol Robak Z OŚ AZS Poznań mistrzem Europy w taekwondo olimpijskim

Karierę Karola Robaka śledzimy od 2016 roku. Wtedy to 19-letni wówczas zawodnik zapalił znicz olimpijski na naszych Ogólnopolskich Igrzyskach, które odbyły się w Tarnowie Podgórnym. Młody sportowiec urodził się właśnie w tej gminie. Chyba po raz pierwszy w historii naszych igrzysk, znicz zapalał zawodnik spoza klubu LZS.

W dniach 8-11 kwietnia w Sofii odbyły się Mistrzostwa Europy w taekwondo olimpijskim. Złoty medal w wadze 74 kg wywalczył na nich właśnie Karol Robak. To pierwszy taki sukces w jego karierze, wcześniej dwukrotnie stawał na ostatnim stopniu podium mistrzostw Starego Kontynentu. Robak jest pierwszym polskim mężczyzną, który stanął na najwyższym stopniu seniorskich mistrzostw Europy.

Polak w bardzo dobrym stylu awansował do strefy medalowej, w której w pojedynku o awans do finału zmierzył się z rozstawionym z numerem 1, Danielem Quesadą. Pokonał Hiszpana 27:24 i stanął do walki o złoty medal. W finale wygrał z reprezentantem Bośni i Hercegowiny, Nedzadem Husiciem 16:12.

Trenerem klubowym Karola Robaka, jak również reprezentacyjnym jest Waldemar Łakomy.