Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Zapasach Młodzików – Milicz 2021

W dniach 18-19 czerwca w Miliczu odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Zapasach Młodzików (styl wolny). Startowało 111 zawodników z 24 klubów, reprezentujących 10 województw. Klasyfikację klubową wygrał zdecydowanie LKS Orzeł Namysłów, którego zawodnicy zdobyli 9 medali (4-1-4), drugie miejsce zajął LKS Mazowsze Teresin, trzecie MKS Rokita Brzeg Dolny. Klasyfikację wojewódzką wygrało dolnośląskie przed opolskim i wielkopolskim. W turnieju stoczono 170 walk, z których 48% zakończyło się położeniem na łopatki. Turniej był nieźle obsadzony, niektórzy zawodnicy reprezentowali wysoki poziom sportowy – widać, że rośnie nam ciekawe pokolenie zapaśnicze.

Organizatorem mistrzostw było Krajowe Zrzeszenie LZS w Warszawie, bezpośrednim organizatorem klub ULKS Bizon Milicz przy współpracy Gminy Milicz, Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS we Wrocławiu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Polskiego Związku Zapaśniczego, Banku Spółdzielczego w Miliczu. Mistrzostwa zostały dofinansowane przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Rangę mistrzostw docenił prezes Polskiego Związku Zapasów Andrzej Supron, który z zainteresowaniem oglądał walki młodych zawodników i wręczał im medale.

Wyniki mistrzostw

W kategorii 35 kg mistrzem Zrzeszenia został Szymon Rogowicz z ZKS Koszalin, srebrny medal wywalczył Oskar Urbański MKS Rokita Brzeg Dolny, brązowe medale zdobyli: Łukasz Stefański LKS Orzeł Namysłów i Konrad Pióro UKS Zapasy Plewiska. W kat. 38 kg najlepszy był Jakub Asztemborski LKS Orzeł Namysłów, srebrny medal wywalczył Mikołaj Rura ULKS Bizon Milicz, brązowe medale zdobyli: Oliwier Orzechowski LKS Dąb Brzeźnica i Jakub Szkwarek MKS Czarni Połaniec. W kat. 41 kg mistrzem Zrzeszenia został Michał Michniewicz MLUKS Karlino, wicemistrzem Aleksander Płaczkowski ULKS Guliwer Kielce, brązowe medale wywalczyli: Przemysław Asztemborski LKS Orzeł Namysłów i Kacper Trojnar ULKS Bizon Milicz. W kat. 44 kg triumfował Maksymilian Marcinkiewicz LKS Orzeł Namysłów, srebrny medal wywalczył Antoni Preś MLKS Wisła Świecie, brązowe Igor Kiełt MKS Rokita Brzeg Dolny i Herman Parashchuk KS Lotnik Wrocław. W kat. 48 kg mistrzem Zrzeszenia został Łukasz Serwatkiewicz Husaria Fight Team Kozielice, wicemistrze Mateusz Gryka ZKS Koszalin, brązowe medale zdobyli: Jakub Kasprzak LKS Ceramik Krotoszyn i Marcin Gort UKS Olimpik Lubichowo. W kat. 52 kg rywalizację wygrał Dawid Bielski LKS Mazowsze Teresin, drugi był Piotr Warcholiński LKS Orzeł Namysłów, trzecie miejsce zajęli Adrian Kaczmarzyk LKS Orzeł Namysłów i Jakub Kiełpiński MLKS Wisła Świecie. W kat. 58 kg mistrzem Zrzeszenia został Gracjan Matyjasek LKS Orzeł Namysłów, wicemistrzem Maksymilian Rozpędek MGLKS Wiatr Wołów, brązowe medale zdobyli: Tomasz Przewoźny UKS Olimpik Lubichowo i Kacper Chojnacki LKS Mazowsze Teresin. W kat. 62 kg rywalizację wygrał Adrian Paszkowski z LKS Orzeł Namysłów, drugi był Jakub Piotrowski MGLKS Wiatr Wołów, trzecie miejsce zajęli Robert Zakoński LKS Ceramik Krotoszyn i Alan Bogucki KS Husarz Gniezno. W kat. 68 kg mistrzem Zrzeszenia został Patryk Kutyłowski z LKS Mazowsze Teresin, wicemistrzem Sebastian Filipczak LKS Ceramik Krotoszyn, brązowe medale zdobyli Eryk Bogucki KS Husarz Gniezno i Maksymilian Broda ZKS Stal Rzeszów. W kat. 75 kg triumfował Maciej Dallige LKS Suples Lniano, drugi był Marcin Jełkaszew ZKS Koszalin, trzecie miejsce zajęli Jakub Polak UKS Zapasy Kołobrzeg i Jakub Pietrzak MKS Rokita Brzeg Dolny. W kat. 85 kg złoty medal wywalczył Krystian Świętlicki MLUKS Karlino, srebrny Maksymilian Jakubiec ZKS Stal Rzeszów, brązowe Nikodem Dobrzycki LKS Orzeł Namysłów i Szymon Krawiec ULKS Bizon Milicz. W kat 100 kg mistrzem Zrzeszenia został Karol Rosiewicz LKS Ceramik Krotoszyn, wicemistrzem Krzysztof Chudecki LKS Mazowsze Teresin, brązowy medal zdobył Paweł Mitura UKS Zapasy Kołobrzeg.