Skip to main content

16-letnia Monika Skinder mistrzynią Polski seniorów w narciarskim sprincie

W dniach 11-12 lutego na trasach biegowych Kubalonki odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w sprincie techniką dowolną oraz w biegach klasykiem na 5 km kobiet i 10 km mężczyzn. Wielką niespodzianką było zdobycie złotego medalu w sprincie kobiet przez 16-letnią zawodniczkę klubu Zrzeszenia LZS – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – Monikę Skinder. Podopieczna Waldemara Kołcuna na finiszu pokonała Urszulę Łętochę z LKS HILLTOP Wiśniowa-Osieczany, która po raz czwarty z rzędu zgarnęła srebro Mistrzostw Polski Seniorów w tej konkurencji. Urszula Łętocha wywalczyła także srebrny medal na 5 km. Druga cześć mistrzostw w marcu – odbędą się wówczas konkurencje drużynowe.
– Jestem bardzo zaskoczona dzisiejszym wynikiem, nie spodziewałam się takiego rezultatu – opowiadała zadowolona mistrzyni Polski. – Nie myślałam nawet o pierwszej trójce. Trasa była dobrze przygotowana, fajnie mi się biegało i cieszę się ze zwycięstwa – dodała. – Wydaje mi się, że jestem w dobrej dyspozycji za co dziękuje mojemu trenerowi.
Nieco mniej zadowolona była Urszula Łętocha. – Z jednej strony jest to utrzymanie pozycji z ubiegłego roku i z dwóch lat wstecz, jednak wiadomo, że pierwsza pozycja byłaby dzisiaj najbardziej satysfakcjonująca. Niestety popełniłam mały błąd na wirażu, który dzisiaj dał drugie miejsce. Jak dla mnie od kwalifikacji do finału z dyspozycją było coraz lepiej. Jesteśmy po długiej podróży i zmianie czasowej po Mistrzostwach Świata U-23 w USA i jest to bardzo odczuwalne, dlatego cieszę się, że wywalczyłam to drugie miejsce.
W biegu na 5 km kobiet Monika Skinder zajęła 6 miejsce, 5 była Klaudia Kołodziej z LKS Witów Ski Mszana Górna. Wśród mężczyzna w sprincie i w biegu na 10 km najlepiej z naszych zawodników spisał się Bartłomiej Rucki z NKS Trójwieś Beskidzka zajmując 9 miejsce.