Skip to main content

19 medali zdobyli zawodnicy z klubów Zrzeszenia na Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym, 15 medali zdobyły na MP nasze zawodniczki

W dniach 18-21 maja w Białogardzie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet, w których rywalizowało 81 zawodników i 55 zawodniczek. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli w nich 19 medali – 6 złotych, 2 srebrne i 11 brązowych, zapaśniczki zaś 15 medali – 1 złoty, 4 srebrne i 10 brązowych. W klasyfikacji drużynowej triumfowali – wśród panów AKS Białogard, przed ZKS Slavia Ruda Śląska i LKS Dąb Brzeźnica, wśród pań – MKS Cement Gryf Chełm, przed ZKS Slavia Ruda Śląska oraz AZS-AWF Warszawa.

W zawodach z różnych powodów zabrakło takich zawodników jak: Iwona Matkowska, Katarzyna Krawczyk, Agnieszka Wieszczek-Kordus, Daria Osocka, Magomedmurad Gadzhiev, Mateusz Pisarski, Krystian Brzozowski, Zbigniew Baranowski, Radosław Marcinkiewicz, Kamil Skaskiewicz czy Radosław Baran – głównych pretendentów do złota w swoich kategoriach wagowych.

Wśród „wolniaków” medale wywalczyli następujący zawodnicy z naszych klubów: złoto – 61 kg Wiktor Szmulaj LKS Mazowsze Teresin, 65 kg Krzysztof Bieńkowski AKS Białogard, 70 kg Przemysław Swatek LMKS Krasnystaw, 86 kg Sebastian Jezierzański LKS Dąb Brzeźnica (Rudnik), 97 kg Mateusz Filipczak LKS Ceramik Krotoszyn, 125 kg Robert Baran LKS Ceramik Krotoszyn; srebro – 57 kg Adam Bieńkowski AKS Białogard, 70 kg Kamil Banaszek LKS Mazowsze Teresin; brąz – 57 kg Szymon Makuch LKS Orzeł Namysłów i Zhozef Baghramyan ZKS Koszalin, 65 kg Patryk Ołenczyn LKS Dąb Brzeźnica (Rudnik), 70 kg Mateusz Kampik LKS Dąb Brzeźnica (Rudnik), 74 kg   Hubert Mazurek i Bartłomiej Żuraw – obaj LKS Iskra Spiczyn, 86 kg  Patryk Dublinowski AKS Białogard i Andrzej Hermanowski LKS Iskra Spiczyn, 97 kg Szymon Janz ZKS Koszalin, 125 kg  Damian Chołuj i Łukasz Dublinowski – obaj AKS Białogard.

Wśród kobiet medale wywalczyły następujące zawodniczki z naszych klubów: złoto – 58 kg Katarzyna Mądrowska LKS Feniks Pesta Stargard; srebro – 48 kg Angelika Dytrych MKS Cement Gryf Chełm, 55 kg Ilona Sobczyńska MKS Cement Gryf Chełm, 63 kg Beata Federowicz MKS Cement Gryf Chełm, 69 kg Paulina Kontna KS Koronowo; brąz – 48 kg Anna Król MKS Cement Gryf Chełm, 55 kg Anna Wojtowa LKS Feniks Pesta Stargard i Paulina Czechorowska MKS Cement Gryf Chełm, 58 kg Karolina Wieczerza MKS Cement Gryf Chełm, 60 kg   Kamila Pyżewska MLKS Wisła Świecie i Marta Mechocka LKS Mazowsze Teresin, 63 kg Nikola Chluba i Agata Tatar – obie LKS Dąb Brzeźnica (Rudnik), 69 kg Ewelina Bieńkowska ZTS Sokół Lublin, 75 kg Anna Urbanowicz MKS Cement Gryf Chełm.

Fot. bialogard.info