Aneta Konieczek i Kamil Karbowiak mistrzami polski U23 w biegu na 10 000 m

20 maja 2017 r. na stadionie „Sprintu” w Bielsku Białej odbyły się Mistrzostwa Polski U23 w biegu na 10 000 m. Złoty medale wśród kobiet wywalczyła Aneta Konieczek (WMLKS Nadodrze Powodowo, trener Artur Walczak), debiutująca w kategorii U23, z czasem 36:05.79. Brązowy medal zdobyła Sandra Szpott z Gwdy Piła (36:13.28). Złoty medal w kategorii mężczyzn wywalczył zawodnik LZS KL Kotwica Brzeg Kamil Karbowiak z czasem 30:22.93. Niestety do kwalifikacji na Mistrzostwa Europy U23 zabrakło Kamilowi 23 sekund! Jego trenerem jest Jacek Wośk. Karbowiak pokonał Mateusza Kaczora ZTE Radom (30:24.79) oraz ubiegłorocznego wicemistrza Patryka Sowińskiego z AZS Olsztyn (dziś 30:52.32). Najszybciej 10 000 metrów pokonał biegnący poza konkurencją Szymon Kulka, rocznik 1993, zawodnik ULKS Lipinki uzyskując 29:06.28, co jest jego nowym rekordem życiowym.