Skip to main content

Paweł Fajdek przeszedł z KS Agros Zamość do AZS AWF Katowice

Czterokrotny mistrz świata i czterokrotny mistrz uniwersjady w rzucie młotem Paweł Fajdek zmienił barwy klubowe. Nie będzie już reprezentował Agros Zamość — tylko AZS AWF Katowice.

Fajdek przeszedł do zamojskiego klubu w 2008 roku z małego klubu LZS Zielony Dąb Żarów i jako zawodnik Agrosu odniósł największe sukcesy. Lekkoatleta zapewnia w wywiadach, że ceni sobie współpracę z Agrosem, bez którego nie osiągnąłby obecnego poziomu, ale miesiąc temu został ambasadorem województwa śląskiego i Stadionu Śląskiego, więc postanowił też zmienić klub.

W barwach AZS AWF Katowice Fajdek wystartuje po raz pierwszy na rozpoczynających się 28 sierpnia mistrzostwach Polski seniorów we Włocławku. W nowym klubie dołączył do takich sław polskiej lekkoatletyki, jak: Anita Włodarczyk, Justyna Święty-Ersetic i Ewa Swoboda.

Rozstaliśmy się w zgodzie. Nie było nas stać na Pawła — powiedział prezes Agrosu Konrad Firek. I dodał — Gdyby igrzyska były w tym roku, to Paweł nie rozstałby się z nami. Natomiast my nie byliśmy w stanie finansowo sprostać jego oczekiwaniom. 12 lat współpracy to sporo czasu. Samorząd województwa śląskiego zapewnił Pawłowi ogromne pieniądze. (—##) Wszyscy czekaliśmy na medal olimpijski. Szkoda, że nie udało mu się go zdobyć. Jako klub zrobiliśmy wszystko, żeby Pawła u nas zatrzymać. Jest świetnym zawodnikiem, ale sportowiec musi z czegoś żyć, a obecnie startów zagranicznych jest mniej. Paweł przeniósł się do regionu, który nie sądzę, że jest dużo bogatszy od naszego, ale dokonuje innych wyborów. Na Śląsk ściągają wybitne jednostki sportowe, a propozycji którą otrzymał Paweł my nie byliśmy w stanie przebić — przyznaje prezes Agrosu.

Fot. Agros Zamość Facebook