Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 m — Sylwia Indeka mistrzynią, Patryk Kozłowski wicemistrzem, Beata Topka mistrzynią U23

W Goleniowie odbyły się 24 kwietnia PZLA Mistrzostwa Polski na 10 000 m kobiet i mężczyzn. O tytuły i medale rywalizowali seniorzy i zawodnicy U23. Startowało 41 zawodniczek i 97 zawodników.

Mistrzynią Polski seniorek została zawodniczka LKS Pszczyna Sylwia Indeka, która była czwarta na ubiegłorocznych mistrzostwach. Pszczynianka zaatakowała na 600 metrów przed metą. Wygrała w czasie 33:24.16 pokonując Izabelę Paszkiewicz z AZS UMCS Lublin (33:25.67) oraz Renatę Pliś z MKL Maraton Świnoujście (33:26.06).

W kategorii U23 mistrzynią została Beata Topka ULKS Talex Borzytuchom (33:56.85), wicemistrzynią Kinga Królik UKS Azymut Pabianice (33:59.91), brązową medalistką Oliwia Sarnecka MKL Szczecin (34:43.84). Wszystkie uzyskały wyniki lepsze niż wskaźnik PZLA na mistrzostwa Europy młodzieżowców w Bergen (Norwegia).

Wśród seniorów triumfował Krystian Zalewski z UKS Barnim Goleniów — to jego trzeci tytuł z rzędu (poprzednie wywalczył w 2019 w Białogardzie i we wrześniu ubiegłego roku w Karpaczu). Wicemistrzem został Patryk Kozłowski RLTL Optima. Trzeci był Szymon Dorożyński AZS KU Politechniki Opolskiej Opole.

Mistrzem kraju w kategorii U23 został Aleksander Wiącek OKS Start Otwock, który poprawił rekord życiowy i wypełnił minimum PZLA na lipcowe mistrzostwa Europy do lat 23 w Bergen. Wicemistrzem został Bartosz Jarczok AZS AWF Katowice, trzeci był Mikołaj Czeronek WKS Śląsk Wrocław.