Skip to main content

29 sportowców w składzie reprezentacji na Mistrzostwa Europy w LA do lat 20 w Tallinie

Zaledwie zakończyły się Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce U23 w Tallinie, a już 15 lipca w tym samym mieście ruszają Mistrzostwa Europy U20, które potrwają do 18 lipca. W ogłoszonym przez PZLA składzie polskiej reprezentacji, która liczyć będzie 62 osoby, znalazło się 29 lekkoatletów z klubów naszego Zrzeszenia (prawie połowa składu, brawo!!!). Są to:

  • Magdalena Niemczyk UKS Tiki-Taka Kolbuszowa — mistrzyni kraju na 100 m i wicemistrzyni na 200 m) — bieg na 100 m i sztafeta 4×100 m,
  • Dorota Puzio GKS Start Długołęka — wicemistrzyni Zrzeszenia LZS — bieg na 100 m i sztafeta 4×100 m 
  • Monika Romaszko KS Agros Zamość — wicemistrzyni Polski na 100 i brązowa medalista na 200 m, mistrzyni Zrzeszenia na 200 m i wicemistrzyni na 100 m ppł — bieg na 100 m i sztafeta 4×100 m,
  • Marta Zimna LUKS Orkan Września — brązowa medalistka MP na 100 m i złota na 200 m, mistrzyni LZS na 100 m i wicemistrzyni na 200 m — 200 m i sztafeta 4×100 m,
  • Julia Ścisłowska KS SMS Szklarska Poręba — mistrzyni Polski na 800 i 1500 m — 1500 m,
  • Marika Majewska LUKS Orkan Września — wicemistrzyni Polski i mistrzyni Zrzeszenia LZS — 100 m ppł,
  • Alicja Kaczmarek ALKS AJP Gorzów Wlkp. — mistrzyni Polski — 400 m ppł i sztafeta 4×400,
  • Natalia Bielak KS SMS Szklarska Poręba — mistrzyni Polski — 3000 m z przeszkodami,
  • Roksana Jędraszak MKL Jarocin — mistrzyni Polski — — skok w dal,
  • Hanna Grabowska AML Słupsk — skok wzwyż,
  • Zuzanna Maślana MLKL Płock — pchnięcie kulą,
  • Aleksandra Nowaczewska LUKS Start Nakło — mistrzyni Zrzeszenia LZS — rzut młotem,
  • Kornelia Sura ALKS AJP Gorzów Wlkp. — siedmiobój,
  • Martyna Guzowska LUKS Orkan Września — brązowa medalistka MP i mistrzyni Zrzeszenia LZS na 400 m — sztafeta 4×400 m,
  • Olga Rzeszewska ALKS AJP Gorzów Wlkp. — wicemistrzyni kraju, brązowa medalistka Zrzeszenia LZS na 200 m — sztafeta 4×400 m,
  • Patryk Krupa KS Agros Zamość — mistrz Zrzeszenia LZS na 100 m i brązowy medalista na 200 m — 100 m i sztafeta 4×100 m,
  • Igor Bogaczyński MKL Jarocin — brązowy medalista MP na 200 m — 200 m i sztafeta 4×100 m,
  • Krzysztof Różnicki GKS Cartusia Kartuzy — mistrz Polski — 800 m i sztafeta 4×400 m,
  • Maciej Wyderka MKS-MOSM Bytom — brązowy medalista MP — 800 m,
  • Jakub Strzelczyk UKS Olimp Kozienice — brązowy medalista MP i mistrz Zrzeszenia LZS — 3000 m z przeszkodami,
  • Michał Zieleń ULKS Technik Trzcinica — mistrz Polski — 3000 m z przeszkodami,
  • Sebastian Moszczyński KS Podlasie Białystok — mistrz Zrzeszenia LZS — skok wzwyż,
  • Damian Rodziak UKS Orkan Środa Wlkp. — mistrz Polski, mistrz Zrzeszenia LZS w kuli i brązowy w dysku — pchnięcie kulą,
  • Jarosław Andrzejczak MLKS Echo Twardogóra — mistrz Zrzeszenia LZS — rzut dyskiem.
  • Jakub Korejba LUKS Chemik Kędzierzyn Koźle — brązowy medalista MP, wicemistrz Zrzeszenia LZS w dysku i brązowy w kuli — rzut dyskiem,
  • Eryk Kołodziejczak LUKS Start Nakło — mistrz Polski, mistrz Zrzeszenia LZS — rzut oszczepem,
  • Dominik Łuczyński WLKS Wrocław — mistrz Zrzeszenia LZS na 200 m — sztafeta 4×100 m,
  • Marcin Karolewski KS Stal LA Ostrów Wlkp. — wicemistrz Polski, mistrz Zrzeszenia LZS na 400 m i wicemistrz na 200 m — 4×400 m 
  • Jakub Szczepaniak UMLKS Start Wieruszów — brązowy medalista MP, wicemistrz Zrzeszenia na 400 m — 4×400 m.

Fot. PZLA. Na zdjęciu nasz kandydat na mistrza Europy w biegu na 800 m Krzysztof Różnicki