Skip to main content

57 medali naszych kolarzy na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Torowym

W dniach 9-11 lipca w Szczecinie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Torowym. O medale walczyli juniorzy i orliki w konkurencjach olimpijskich — sprincie drużynowym, wyścigu drużynowym, omnium, madisonie, keirinie i sprincie. Startowało 153 zawodników i zawodniczek z 21 klubów, w tym 15 klubów Zrzeszenia. Zawodnicy z naszych klubów zdobyli łącznie 57 medali (na 72 możliwe do zdobycia). Juniorzy wywalczyli ich 27 (6-10-11), orlicy 32 (11-10-11).

Juniorzy i juniorki. W wyścigu drużynowym juniorów srebrny medal zdobyła drużyna KS Społem Łódź, brązowy UKS Copernicus SMS CCC Toruń. Wśród juniorek srebrny medal dla ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, brązowy KK Ziemia Darłowska. W sprincie drużynowym juniorów wszystkie medale dla zawodników z naszych klubów — złoty UKS Copernicus SMS CCC Toruń, srebrny i brązowy ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. Podobnie było wśród juniorek — złoty medal ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, srebrny KK Ziemia Darłowska, brązowy UKS TFP Jedynka Kórnik. W omnium juniorów brązowy medal wywalczył Dominik Ratajczak UKS Copernicus SMS CCC Toruń, w tej samej konkurencji wśród juniorek medale zdobyły — złoty Maja Tracka ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, srebrny Tamara Szalińska UKS TFP Jedynka Kórnik, brązowy Iga Wiklińska Mat Atom Deweloper Wrocław. W keirnie juniorek złoty medal zdobyła Natalia Wężyk KS Społem Łódź, srebrny Joanna Błaszczak UKS TFP Jedynka Kórnik, brązowy Laura Rybkiewicz KK Ziemia Darłowska. Wśród juniorów w tej samej konkurencji złoty medal wywalczył Radosław Laskowski ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, srebrny Tomasz Grzesiak LUKS Trójka Piaseczno, brązowy Marcin Marciniak UKS Copernicus SMS CCC Toruń. Sprint juniorów wygrał Marcin Marciniak UKS Copernicus SMS CCC Toruń, srebrny medal zdobył Mateusz Przymusiński UKS TFP Jedynka Kórnik, brązowy Tomasz Grzesiak LUKS Trójka Piaseczno. W madisonie juniorów srebrny medal zdobyła para Julian Kot/Jakub Lewandowski KS Społem Łódź, brązowy Szymon Korniak/ Dominik Ratajczak UKS Copernicus SMS CCC Toruń, wśród juniorek w tej konkurencji srebrny medal wywalczyły Laura Rybkiewicz/Maja Wróblewska KK Ziemia Darłowska, brązowy Karolina Urban/Zuzanna Chylińska ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz.

Orliki i orliczki. Wyścig drużynowy orlików wygrał zespół GKS Cartusia Bike Atelier, srebrny medal wywalczyli kolarze KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, brązowy LKS Baszta Golczewo. Wśród orliczek również trzy medale dla naszych klubów — złoty TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team, srebrny Mat Atom Deweloper Wrocław, brązowy druga drużyna TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team. Sprint drużynowy orliczek wygrała KK Ziemia Darłowska, drugie miejsce zajął Mat Atom Deweloper Wrocław, trzecie TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team. Wśród orlików złoty medal zdobyła drużyna ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz, srebrny UKS Copernicus CCC Toruń, brązowy KLTC Konin.

Keirin orliczek wygrała Nikola Seremak KK Ziemia Darłowska, drugie miejsce zajęła Paulina Petri KS Społem Łódź, trzecie Nikola Sibiak KK Ziemia Darłowska. W tej samej konkurencji wśród orlików złoty medal zdobył Daniel Rochna UKS Copernicus CCC Toruń, brązowy Mateusz Sztrauch KLTC Konin. Madison orlików wygrała para Szymon Potasznik/Radosław Frątczak KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, drugie miejsce zajęli Adam Woźniak/Jakub Soszka GKS Cartusia Bike Atelier, trzecie Dawid Migas/Filip Biernacki KLTC Konin. W madisonie orliczek złoty i srebrny medal zdobyły zawodniczki TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team — Anna Sagan/Karolina Kumięga Paulina Pastuszek/Natalia Krześlak, brązowy Nikola Wielowska/Sandra Jędrzejak KK Ziemia Darłowska. Złoty medal w omnium zdobył Szymon Potasznik KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, srebrny jego kolega klubowy Radosław Frątczak, a brązowy Radosław Lewandowski GKS Cartusia Bike Atelier. Wśród orliczek kolejność w tej konkurencji była następująca: pierwsze miejsce Nikola Wielowska KK Ziemia Darłowska, drugie Karolina Kumięga TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team, trzecie jej koleżanka klubowa Natalia Krześlak. W sprincie najlepsza okazała się Nikola Sibiak KK Ziemia Darłowska, drugie miejsce zajęła jej koleżanka klubowa Nikola Seremak, a trzecie Paulina Petri KS Społem Łódź. Wśród orlików triumfował Daniel Rochna UKS Copernicus CCC Toruń, drugi był Łukasz Kowal KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, trzeci Cezary Łączkowski ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz.

Fot. GK Piast Szczecin Facebook