Mistrzostwa Europy U23 — 5 medali reprezentantów Polski

W dniach 8-11 lipca w Tallinie odbyły się Mistrzostwa Europy U23. Z 17-osobowej grupy zawodników, którzy są członkami klubów Krajowego Zrzeszenia LZS z medalem wróciła tylko Natalia Wosztyl RLTL Optima Radom — brązowy medal w sztafecie 4×400 m. Polska reprezentacja na tych mistrzostwach zdobyła 5 medali — 2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe medale. Złoty medal wywalczyła Pia Skrzeszowska (AZS AWF Warszawa) w biegu na 100 m ppł, która ustanowiła rekord życiowy 12.77, brązowy medal w tej samej konkurencji zdobyła zawodniczka AZS Łódź Klaudia Wojtunik. Drugi złoty medal wywalczyła w siedmioboju Adrianna Sułek (Zawisza Bydgoszcz). Srebrny medal w biegu na 3000 m z przeszkodami zdobyła Kinga Królik (UKS Azymut Pabianice) — to był jej pierwszy międzynarodowy start.

Jak startowali nasi zawodnicy? Czwarte miejsce wywalczyła sztafeta 4×100, w składzie której biegi Damian Trzaska MKS Bank BS Płońsk, Łukasz Żok ALKS AJP Gorzów Wlkp. i Artur Łęczycki KS Podlasie Białystok. Damian Trzaska i Łukasz Żok startowali także w finale biegu na 200 m — ten pierwszy zajął ósme miejsce, ten drugi — siódme. W biegu na 1500 m piąta była Eliza Megger LKS Pszczyna, siódma Klaudia Kazimierska LKS Vectra Włocławek. W rzucie oszczepem Dawid Wegner LUKS Start Nakło był piąty, a Oskar Trejgo KS Podlasie Białystok dziesiąty. W biegu na 10 000 m siódme miejsce zajęła Beata Topka ULKS Talex Borzytuchom. Nasz faworyt do medalu w chodzie na 20 km Łukasz Niedziałek WLKS Nowe Iganie nie ukończył konkurencji — zszedł z trasy na 15 kilometrze z powodu bólu pleców. W biegu na 400 m ppł ani Natalii Wosztyl, ani Sebastianowi Urbaniakowi LKS Vectra Włocławek nie udało się awansować do finału. Dziewiąta w siedmioboju była Edyta Bielska MLUKS Mokasyn Płoty. Olgierd Michniewski RLTL Optima Radom nie awansował do finałowego biegu na 110 ppł. Małgorzata Maślak ULKS Tychowo nie przebrnęła kwalifikacji w rzucie oszczepem, podobnie jak Dawid Krzemiński RLTL Optima Radom w trójskoku i Jakub Lewoszewski KS Agros Zamość w rzucie dyskiem.

Od 15 lipca na tym samym stadionie w Tallinnie rozgrywane będą mistrzostwa Europy do lat 20. Kolejna edycja młodzieżowego czempionatu odbędzie się latem 2023 roku w Espoo (Finlandia).