Skip to main content

OOM kolarstwo szosowe — Mistrzostwa Polski juniorów młodszych — 8 medali naszych zawodników

W dniach 17-18 lipca w Koziegłowach odbyła Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kolarstwie szosowym — Mistrzostwa Polski juniorów młodszych, których organizatorem był nasz klub MGLKS Błękitni Koziegłowy. W zawodach startowały 72 zawodniczki i 113 zawodników z 43 klubów reprezentujących 14 województw. Kolarze z naszych klubów zdobyli 9 medali (na 12 możliwych do zdobycia) — 2 złote, 3 srebrne i 4 brązowe.

W jeździe indywidualnej na czas wicemistrzynią kraju została Kinga Tyszkiewicz z MKS Środa Wielkopolska, brązowy medal zdobyła Martyna Szczęsna WMKS Olsztyn. Mistrzynią Polski została Hanna Mazurkiewicz z Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Wśród juniorów młodszych wicemistrzem Polski został Dawid Wika-Czarnowski UKS Mróz TFP Jedynka Kórnik, brązowy medal zdobył Maciej Banaszak KK Tarnovia Tarnowo Podgórne. Mistrzem Polski został Filip Gruszczyński GK Gliwice.

Mistrzynią Polski w wyścigu ze startu wspólnego została Eliza Rabażyńska ALKS Stal Grudziądz Big Star, brązowy medal wywalczyła Anna Preca UKS Ratusz Maszewo. Mistrzem Polski juniorów młodszych został Maciej Banaszak KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, wicemistrzem Igor Rydzyński KS Społem Łódź, brązowy medal wywalczył Adam Bronakowski WMKS Olsztyn.

Klasyfikację klubową wygrał ALKS Stal Grudziądz Big Star przed KTK Kalisz i KK Ziemia Darłowska, wojewódzką — wielkopolskie przed kujawsko-pomorskim i śląskim.

Fot. www.kozieglowy.pl