Skip to main content

OOM łucznictwo — Mistrzostwa Polski juniorów młodszych — 12 medali naszych zawodników

W dniach 16-18 lipca w Dobrczu Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży — Mistrzostwa Polski juniorów młodszych w łucznictwie. Zawodnicy z naszych klubów zdobyli łącznie 12 medali — 4 złote, 3 srebrne i 5 brązowych.

Mistrzynią Polski została Weronika Siwak ULKS Zryw Dobrcz, wicemistrzynią Alicja Zygmunciak LKS Mazowsze Teresin, brązowe medale wywalczyły Oliwia Dylik LKS Mazowsze Teresin i Urszula Kutyła UKS Tramp Jarosław. Wśród juniorów młodszych najlepszy był zawodnik LKS Łucznik Żywiec Jakub Bąk, wicemistrzem został Kamil Kądzielawa MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska.

W mikstach srebrny medal wywalczyła para z woj. małopolskiego Kamil Kądzielawa MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska i Emilia Pieczara UKS Sokole Oko Zawadka, brązowe zawodnicy LKS Łucznik Żywiec i woj. mazowieckiego — Oliwia Dylik LKS Mazowsze Teresin i Jakub Kultys z KS Hubertus Zalesie Górne. Juniorki młodsze z LKS Łucznik Żywiec były najlepsze w strzelaniu drużynowym, brązowy medal wywalczyły zawodniczki z woj. dolnośląskiego — Natalia Czenczek, Eliza Rapalska — obie UKS Victoria Ścinawka Średnia, Wiktoria Dzielendziak UKS Talent Wrocław. Wśród juniorów młodszych również pierwsze miejsce zajął LKS Łucznik Żywiec.

Fot. PZŁucz. Na zdjęciu Weronika Siwak ULKS Zryw Dobrcz, mistrzyni Polski juniorów młodszych