Skip to main content

41 medali naszych zawodników na 38. PZLA Mistrzostwach Polski U23

W dniach 24-25 lipca na Stadionie Lekkoatletycznym im. Jadwigi Olbryś w Suwałkach odbyły się 38. PZLA Mistrzostwa Polski U23. Startowało ponad 400 zawodniczek i zawodników. Lekkoatleci z klubów naszego Zrzeszenia zdobyli łącznie 41 medali (na 108 możliwych do zdobycia) — 13 złotych, 15 srebrnych i 13 brązowych. W klasyfikacji medalowej na trzecim miejscu uplasował się LKS Vectra Włocławek, na czwartym RLTL Optima Radom, a na dziewiątym KS Agros Zamość. W klasyfikacji punktowej na drugim miejscu RLTL Optima Radom, na ósmym KS Podlasie Białystok, na dziewiątym ALKS AJP Gorzów Wlkp.

Kobiety U23

Brązowy medal w biegu na 100 m wywalczyła bijąc rekord życiowy Nikola Horowska WMLKS Nadodrze Powodowo. Ona też dobyła srebrny medal w biegu na 200 m. W biegu na 800 m złoty medal bijąc rekord życiowy wywalczyła Klaudia Kazimierska LKS Vectra Włocławek, srebrny medal na tym dystansie zdobyła Eliza Megger z LKS Pszczyna. W biegu na 1500 m wszystkie medale zdobyły zawodniczki z naszych klubów — swój drugi złoty medal zdobyła Klaudia Kazimierska, srebrny mistrzyni Polski seniorek Beata Topka ULKS Talex Borzytuchom, a brązowy srebrna medalistka z 800 metrów Eliza Megger. W biegu na 400 metrów dwa medale zdobyły zawodniczki RLTL Optima Radom — złoty Natalia Wosztyl z nowym rekordem życiowy, srebrny Izabela Smolińska. Brązowy medal w biegu na 3000 m z przeszkodami wywalczyła bijąc rekord życiowy Katarzyna Główczewska ULKS Talex Borzytuchom. Brązowy medal w skoku wzwyż dobyła Martyna Lewandowska MLKL Płock. Złoty medal w skoku w dal wywalczyła bijąc rekord życiowy Edyta Bielska z MLUKS Mokasyn Płoty, brązowy medal w tej konkurencji zdobyła Natalia Benedykcińska z KS Stal LA Ostrów Wlkp. W trójskoku bijąc rekord życiowy brązowy medal zdobyła Klaudia Nazarowicz UKS Sokół Węgorzewo. Brązowy medal w pchnięciu kulą wywalczyła bijąc rekord życiowy Joanna Hajdrowska RLTL Optima Radom. Brązowy medal w rzucie młotem zdobyła Jolanta Klimasz UKS Achilles Leszno. W rzucie oszczepem wszystkie medale zdobył zawodniczki z naszych klubów — złoty Zuzanna Maślana (PB) z ULKS Tychowo, srebrny Joanna Hajdrowska RLTL Optima Radom, brązowy Angelika Antoniak KS Podlasie Białystok. Srebrny medal w sztafecie 4×100 m wywalczyły zawodniczki RLTL Optima Radom.

Mężczyźni U23

W biegu na 100 m złoty medal bijąc rekord życiowy zdobył Rafał Pająk MKS Czechowice-Dziedzice, srebrny medal wywalczył również bijąc rekord życiowy Łukasz Żok ALKS AJP Gorzów Wlkp., który zdobył złoty medal w biegu na 200 m, brązowy medal na dłuższym sprinterskim dystansie wywalczył Damian Trzaska MKS Bank BS Płońsk. W biegu na 400 m mistrzem Polski został Daniel Sołtysiak ALKS AJP Gorzów Wlkp. W biegu na 800 m brązowy medal wywalczył Krzysztof Turski RLTL Optima Radom, tego samego koloru krążek zdobył też w biegu na 1500 m. W biegu na 110 ppł aż czterech pierwszych zawodników pobiło rekordy życiowe — srebrny medal zdobył Olgierd Michniewski RLTL Optima Radom, brązowy Natan Frąckiewicz STS Pomerania Szczecinek. Mistrzem Polski w biegu na 400 m ppł bijąc rekord życiowy został Sebastian Urbaniak LKS Vectra Włocławek. W biegu na 3000 m z przeszkodami srebrny medal zdobył Adam Kołodziej MUKS Wisła Junior Sandomierz. W skoku wzwyż srebrny medal wywalczył bijąc rekord życiowy Jakub Pająk UKS Błyskawica Domaniewice. W skoku o tyczce brązowy medal zdobył bijąc rekord życiowy Krzysztof Puczko ZLKL Zielona Góra. W trójskoku mistrzem Polski został Dawid Krzemiński RLTL Optima Radom, srebrny medal zdobył w tej konkurencji Kacper Rudnik NKS Nowe Miasto Lubawskie. W pchnięciu kulą srebrny medal zdobył Gracjan Kozak MKS Bolesłavia Bolesławiec. W rzucie dyskiem mistrzem Polski został Jakub Lewoszewski KS Agros Zamość, srebrny medal wywalczył Gracjan Kozak. W rzucie młotem mistrzem Polski został Michał Mazur KS Agros Zamość. W rzucie oszczepem złoty medal wywalczył Dawid Wegner LUKS Start Nakło, a srebrny Oskar Trejgo KS Podlasie Białystok.

Fot. PZLA Facebook