Skip to main content

Samuel Kulczycki zdobył 4 medale na ME juniorów w tenisie stołowym

W dniach 18-24 lipca w Chorwacji odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w tenisie stołowym. Polscy reprezentanci przywiozą z nich 5 medali. Najwięcej z nich wywalczył Samuel Kulczycki z naszego klubu Dekorglass Działdowo — startował w czterech konkurencjach i w czterech wywalczył medale. Jako pierwsze o medale walczyły drużyny juniorów i juniorek. Nasza drużyna męska zdobyła złoty medal! W jej składzie grali: Samuel Kulczycki z Dekorglass Działdowo, jego kolega klubowy Maciej Kubik, Miłosz Redzimski Bogoria Grodzisk Mazowiecki, Łukasz Sokołowski MLKS Ostródzianka Ostróda, Szymon Kolasa Politechnika Rzeszowska. Kolejny złoty medal zdobył Samuel Kulczycki w grze podwójnej wraz ze swoim partnerem klubowym Maciejem Kubikiem — Polacy w finale pokonali Rumunów, a w półfinale najwyżej rozstawionych w turnieju Chorwatów. Srebrny medal Samuel Kulczycki zdobył w grze pojedynczej, przegrywając w finale przegrał 4:2 z rozstawionym z „1” Niemcem. Czwarty medal — brązowy — zdobył w grze mieszanej, jego partnerką była Anna Brzyska (Kolping Jarosław).

Brązowy medal dla Polski wywalczyły także w grze podwójnej Anna Brzyska (Kolping Jarosław) i Zuzanna Wielgos (Politechnika Rzeszów).

Samuel Kulczycki do „złote dziecko” polskiego tenisa (choć on sam nie lubi tego określenia). Jako 13-latek zaczął grać w polskiej Superlidze. Jest aktualnym mistrzem Polski seniorów. Pochodzi z rodziny, w której tenis stołowy jest bardzo ważny. W pong ponga grali jego dziadek Ryszard i ojciec Szymon, którzy od lat związani są z naszym klubem GKS Gorzovia Gorzów Wlkp. W tym też klubie jako 5 latek zaczął trenować. Jest najstarszym z rodzeństwa — jego brat Alan to aktualny mistrz Polski kadetów, który jest młodszy o 4 lata, o osiem lat młodsza jest jego siostra Wanessa, która również świetnie sobie radzi z celuloidową piłeczką. Wszyscy na pierwsze urodziny otrzymali pingpongowe rakietki. Jest także graczem Bundesligi. Chciałby jak Andrzej Grubba należeć do najlepszych zawodników na świecie.

Wśród polskich juniorów wyróżniają się też Maciej Kubik i Miłosz Redzimski — zgodnie twierdzą dawni mistrzowie Stefan Dryszel i Tomasz Krzeszewski.

Już 27 lipca w tym samym chorwackim mieście Varażdin rozpoczną się Mistrzostwa Europy kadetów, wystąpi w nich brat Samuela Kulczyckiego — Alan. Czy też zdobędzie medale?

Fot. PZTS