Skip to main content

21 medali zawodników z naszych klubów na OOM w kolarstwie torowym

W Kaliszu w dniach 30 lipca — 1 sierpnia odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży — Mistrzostwa Polski juniorów i juniorek młodszych w kolarstwie torowym. Niestety nie udało się z powodu dużych opadów deszczu (tor w Kaliszu nie jest zadaszony) przeprowadzić ostatnich konkurencji OOM, czyli keirinu i madisona. W porozumieniu z organizatorem, trenerami i przewodniczącym komisji torowej przy PZKol Adamem Sieczkowskim postanowiono, że wyścigi te odbędą się na Mistrzostwach Polski w konkurencjach nieolimpijskich w Pruszkowie. Udało się wyłonić mistrzów Polski w następujących konkurencjach: omnium, sprincie, wyścigu na 2 km, wyścigu drużynowym i sprincie drużynowym. W tych konkurencjach zawodnicy z klubów Krajowego Zrzeszenia LZS zdobyli 21 medali — 6 złotych, 7 srebrnych i 8 brązowych.

W omnium mistrzynią OOM została Eliza Rabażyńska ALKS Stal Grudziądz, I wicemistrzynią Maria Klamut KS Społem Łódź, II wicemistrzynią Aleksandra Grudzińska LKS Baszta Golczewo. W omnium mężczyzn srebrny medal wywalczył Dawid Łątkowski UKS Copernicus/SMS Toruń. W sprincie kobiet wszystkie medale wywalczyły zawodniczki z naszych klubów — złoty Natalia Głowacka, srebrny Natalia Walecka — obie ALKS Stal Grudziądz, brązowy Aleksandra Patora KK Ziemia Darłowska. W wyścigu na 2000 m mistrzynią OOM została Aleksandra Grudzińska LKS Baszta Golczewo, I wicemistrzynią Martyna Szczesna WMKS Olsztyn, II wicemistrzynią Kornelia Braun KK Ziemia Darłowska. Wśród juniorów młodszych brązowy medal OOM zdobył Gabriel Sędziak KLTC Konin. Sprint Drużynowy wygrał UKS Copernicus Toruń, brązowy medal zdobył zespół ALKS Stal Grudziądz. Mistrzyniami OOM w sprincie drużynowym został zespół ALKS Stal Grudziądz, tytuł I wicemistrzyń wywalczyła drużyna UKS Copernicus Toruń 1, a II wicemistrzyń LKS Baszta Golczewo. W wyścigu drużynowym juniorek młodszych najlepsze były kolarki KK Ziemia Darłowska, srebrny medal wywalczyła drużyna ALS Stal Grudziądz, a brązowy UKS Copernicus Toruń. W tej samej konkurencji wśród juniorów młodszych srebrny medal zdobyli kolarze UKS Copernicus Toruń, brązowy ALKS Stal Grudziądz.