Skip to main content

Na MŚ juniorów i juniorek w zapasach startuje 13 sportowców z naszych klubów

Już od 16 sierpnia Ufa, stolica Baszkortostanu, gości najlepszych juniorów i juniorki na światowym czempionacie w zapasach. Na rosyjskich matach wystąpią reprezentanci z ponad 55 krajów, w tym 21-osobowa reprezentacja Polski. Jako pierwsi do Ufy udali się polscy wolniacy, po nich 18 sierpnia wystartują kobiety, a 19 sierpnia — klasycy. Mistrzostwa zakończą się 21 sierpnia. W składzie reprezentacji jest trzech przedstawicieli naszych klubów w stylu wolnym — Piotr Sobolewski ULKS Bizon Milicz, Patryk Kostrzewski WLKS Siedlce — Zapasy i Damian Korbus ZKS Koszalin. Na matach w Ufie wystartuje 7 naszych juniorek — Natalia Walczak MLUKS Karlino, Agata Kazimierczak i Patrycja Strzelczyk — obie KS Bloczek Team Pelplin, Julia Nowicka AKS Białogard, Aleksandra Witoś LKS Orzeł Namysłów, Karolina Kozłowska MULKS Junior Dzierżoniów i Daniela Tkachuk MKS Cement Gryf Chełm. Wśród 7-osobowej reprezentacji klasyków jest 3 zawodników z naszych klubów — Salimov Arslanbek i Salimov Mairbek — obaj KS Wschód Białystok oraz Igor Shepetun z MKS Cement Gryf Chełm. Trzymamy kciuki.

Fot. PZZap. Facebook