Skip to main content

6 medali zdobyli na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Kolarstwie Torowym zawodnicy z naszych klubów

W dniach 17-22 sierpnia holenderskim Apeldoorn odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Kolarstwie Torowym. O medale walczyli juniorzy/juniorki i zawodnicy w kat. U23. Polska reprezentacja liczyła 41 zawodników, w tym 37 z klubów naszego Zrzeszenia. Przywieźli on z Holandii 6 medali – 1 srebrny i 5 brązowych – wszystkie zdobyli zawodnicy z naszych klubów.

Srebrny medal w keirnie w kat. U23 zdobył Daniel Rochna z UKS Copernicus Toruń. Brązowe w scratchu juniorów Maja Tracka ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz i Jakub Lewandowski KS Społem Łódź Do tej puli juniorów swoje medale dołożyli: Dominik Ratajczak UKS Copernicus Toruń CCC/SMS Toruń w wyścigu eliminacyjnym i jego koleżanka klubowa Olga Wankiewicz w omnium. Brązowy medal zdobyły też w sprincie drużynowych U23 Nikola Seremak, Nikola Sibiak – obie KK Ziemia Darłowska oraz Paulina Petri KS Społem Łódź.

Fot. PZKol Facebook. Na zdjęciu zdobywca srebrnego medalu U23 Daniel Rochna