25 medali naszych zawodników na Górskich Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym

Górskie Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym odbyły się w Łukowicy w dniach 28-29 sierpnia 2021. Organizatorem Mistrzostw Polski była Fundacja Klub Kolarski Agnieszka Skalniak, a współorganizatorem Gmina Łukowica. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Limanowski Mieczysław Uryga. Mistrzostwa odbyły się w kategoriach: żak, żakini, młodzik, młodziczka, junior młodszy, juniorka młodsza, junior, juniorka, U-23 mężczyźni i kobiety oraz Elita mężczyzn i Elita kobiet. Zawodnicy z klubów Krajowego Zrzeszenia LZS zdobyli na nich 25 medali — 9 złotych, 8 srebrnych i 8 brązowych.

Mistrzynią Polski Elity kobiet została Monika Brzeźna z Mat Atom Deweloper Wrocław/Fundacja BB, wicemistrzynią Patrycja Lorkowska z TKK Pacific Nestle Fitness Team.

W kategorii U23 mężczyzn złoty medal zdobył Michał Sędzielewski z KS Pogoń Mostostal Puławy, jego kolega klubowy Bartłomiej Proć, który niedawno wygrał „Skopenkę” wywalczył brązowy medal. W tej kategorii wśród kobiet mistrzynią została Kamila Mróz GKS Cartusia Kartuzy, wicemistrzynią Ewa Brożyna z Mat Atom Deweloper Wrocław/Fundacja BB, trzecia na mecie była Dominika Bykowska z TKK Pacific Nestle Fitness Team.

Wśród juniorów brązowy medal zdobył Łukasz Juszczak z UKS Koźminianka Koźminek. Mistrzynią wśród juniorek została Malwina Mul KLKS Azalia Brzóza Królewska, wicemistrzynią Maja Wróblewska z KK Ziemia Darłowska

Wśród juniorów młodszych srebrny medal zdobył Dawid Wika-Czarnowski z UKS Mróz TFP Jedynka Kórnik, a brązowy Franciszek Kocur z UKS Avatar. Wśród juniorek młodszych mistrzynią została Karolina Chojnacka z LKKS Górnik Wałbrzych, wicemistrzynią Kinga Tyszkiewicz z MKS Środa Wielkopolska, a na trzecim miejscu przyjechała Barbara Cywińska z Mayday Team.

Wśród młodzików najlepszy był Mikołaj Dziadura z LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec, srebrny medal wywalczył Aleksander Kasprowicz ALKS Stal Grudziądz, a brązowy Jakub Abramek z LKKS Górnik Wałbrzych. Wśród młodziczek mistrzynią została Milena Tokarska z MGLKS Błękitni Koziegłowy, srebrny medal zdobyła Maria Okrucińska UKS Copernicus SMS Toruń CCC.

Wśród żaków srebrny medal zdobył Igor Juszczak UKS Koźminianka Koźminek, a brązowy Mikołaj Klaczkowski z KLKS Azalia Brzóza Królewska. Najlepszą żakinią okazała się Natalia Piróg z KS Deichman SKSM Mat Sobótka, srebrny medal wywalczyła Julia Pośpiech LKK Gos Mszana, brązowy Maja Tułacz z UKS Koźminianka Koźminek.

Rozdział medali wśród Elity mężczyzn był wewnętrzną sprawą zawodników HRE Mazowsze Serce Polski. Mistrzem został Paweł Bernas, wicemistrzem Tomasz Budziński, trzeci był Piotr Brożyna.