6 medali naszych zawodników na Mistrzostwach Europy U15 i U17 w Podnoszeniu Ciężarów — Ciechanów

W dniach 19-28 sierpnia w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Europy w Podnoszeniu Ciężarów U15 i U17 chłopców i dziewcząt. Nasza reprezentacja liczyła 40 zawodniczek i zawodników, w tym 36 z klubów Krajowego Zrzeszenia LZS. Polska zdobyła 6 medali — 3 złote, 2 srebrne i 1 brązowy. Wszystkie wywalczyły dziewczęta z klubów Zrzeszenia. Złote medale zdobyły: Oliwia Drzazga z UMLKS Radomsko w kat. 45 kg U17, Małgorzata Myjak z LKS Budowlani Nowy Tomyśl w kat. 59 kg U17, Monika Marach z MGLKS Tarpan Mrocza w kat. 64 kg U17, która ustanowiła nowy rekord Europy w dwuboju. Srebrne medale wywalczyły: Amelia Łodzińska z LKS Polwica Wierzbno w kat. 45 U15 i Martyna Dołęga z WLKS Siedlce w kat. 71 kg U17. Brązowy medal w wadze 81 kg dziewcząt do lat 15 wywalczyła Katarzyna Kozera z UMLKS Radomsko.

Z pozostałych polskich zawodników i zawodniczek najlepiej spisali się: Marika Nowak z MGLKS Tarpan Mrocza, która w kat. 49 kg U15 zajęła czwarte miejsce w dwuboju i zdobyła brązowy medal za podrzut, w tej samej kategorii piąte miejsce zajęła Andżelika Młynarczyk z Olimpijczyka Łuków; Hubert Pietrzak z TS Nida Nidzica w kat. 61 kg U17 zajął czwarte miejsca, wywalczył brązowy medal w podrzucie; Szymon Góralski z LKS Polwica Wierzbno w kat. 55 kg zajął szóste miejsce, wywalczył srebrny medal w podrzucie; w kategorii 45 kg U17 na czwartym miejscu uplasowała się Zofia Berlińska z CLKS Mazovia Ciechanów; Gabriela Szymańska z LKS Polwica Wierzbno w kategorii do 71 kg do lat 15 zajęła piąte miejsce; Marcin Ziółkowski z CLKS Mazovia Ciechanów, który startował w wadze 89 kg U15, zakończył rywalizację na miejscu czwartym, z brązowym medalem za rwanie; Michał Jaworski z TS Nida Nidzica w kat. 81 kg do lat 17 zajął piąte miejsce; Patryk Barański z LKS Dobryszyce w kategorii do 89 kg do lat 17 zajął piąte miejsce.

Foto PZPC. Na zdjęciu złota medalistka mistrzostw Małgorzata Myjak z LKS Budowlani Nowy Tomyśl ze swoim trenerem Marcinem Lampe i prezesem PZPC Mariuszem Jędrą