Skip to main content

13 medali zdobyli zawodnicy z naszych klubów na Mistrzostwach Polski Seniorów w stylu klasycznym

W dniach 10-11 września w Kostrzynie odbyły się Mistrzostwach Polski Seniorów w stylu klasycznym. Startowało 113 zawodników z 23 klubów, w tym 9 z klubów Zrzeszenia LZS. Zawodnicy z naszych klubów zdobyli łącznie 13 medali – 4 złote, 2 srebrne i 7 brązowych. Klasyfikację klubową wygrał RCSZ Olimpijczyk Radom przed AKS Piotrków Trybunalski i KS AZS AWF Warszawa. Zawodnicy walczyli także o przepustki na MŚ w Oslo.

W kategorii 55 kg startowało 5 zawodników. Brązowy medal wywalczył Mateusz Ropiak z ZLKS Zagłębie Wałbrzych. Mistrzem kraju został Grzegorz Hildebrand z UKS Olimpijczyk Kędzierzyn-Koźle, co uznano za niespodzienkę. W kat. 60 kg startowało 11 zapaśników. Srebrny medal zdobył Oliwier Skrzypczak Stowarzyszenie Akademia Zapasów Nowy Tomyśl, brązowy medal wywalczył Arslanbek Salimov z KS Wschód Białystok. Mistrzem kraju został Przemysław Piątek z RCSZ Olimpijczyk Radom. W kat. 63 kg startowało 6 zawodników. Srebrnym medalistą został Dawid Szkodziński z AKS Piotrków Trybunalski. Brązowy medal wywalczył Tchitava Khvicha z KS Sobieski Poznań. Mistrzem Polski został Mateusz Szewczuk z MKZ Unia Racibórz. W kat. 67 kg startowało 14 zawodników. Mistrzem Polski został Mateusz Bernatek z AKS Piotrków Trybunalski – to jego drugi tytuł mistrza kraju. Brązowy medal zdobył Aleksander Mielewczyk z GKS Cartusia Kartuzy – podobnie jak w ubiegły roku. W kat. 72 kg startowało 12 zawodników. Mistrzem Polski został Gevorg Sahakyan z GKS Cartusia Kartuzy – po raz czwarty w swojej karierze, brązowy medal wywalczył Jakub Wychowałek z AKS Piotrków Trybunalski. W najlepiej obsadzonej kategorii 77 kg startowało 16 zawodników – żaden z naszych zawodników nie zdobył medalu, najlepsze miejsce piąte wywalczył Adam Mróz z ZLLS Zagłębie Wałbrzych. Mistrzem kraju został Patryk Bednarz z RCSZ Olimpijczyk Radom. W kat. 82 kg startowało 12 zapaśników. Mistrzem Polski został Edgar Babayan z KS Sobieski Poznań – to jego siódmy tytuł. Brązowy medal zdobył Damian Cierlik z AKS Piotrków Trybunalski. W kat. 87 kg startowało 12 zawodników. Brązowy medal zdobył Szymon Szymonowicz z MKS Cement Gryf Chełm. Mistrzem kraju został Arkadiusz Kułynycz z RCSZ Olimpijczyk Radom. W kat. 97 kg startowało również 12 zawodników mistrzem Polski został Gerard Kurniczak z KS Sobieski Poznań – sparingpartner i kolega klubowy Tadeusza Michalika, który w tych mistrzostwach nie startował. W kat. 130 kg startowało 13 zawodników. Żaden z zapaśników z naszych klubów nie zdobył medalu. Najlepsze miejsce piąte zajął Marcin Luto z UKS Sorga Zamość. Mistrzem kraju został Rafał Krajewski z SSA Legia 1926 Warszawa (syn byłej skoczkini wzwyż Urszuli Kielan).

Fot. PZZ Facebook