Skip to main content

10 medali zawodników z naszych klubów na Mistrzostwach Polski na Nartorolkach

W dniach 18-19 września biegacze narciarski rywalizowali na trasach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem podczas Mistrzostw Polski na Nartorolkach. Formuła zawodów polegała na zsumowaniu sobotnich i niedzielnych biegów. Zmagania kobiet i mężczyzn poprzedził prolog, który był podstawą do ustalenie listy startowej drugiego sobotniego biegu. Zarówno panie, jak i panowie ścigali się techniką klasyczną. Różnicą była długość dystansu, która u kobiet wyniosła 7,5, zaś u mężczyzn – 10 kilometrów. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS zdobyli 10 medali – 3 złote, 3 srebrne i 4 brązowe.

W kategorii seniorka wicemistrzynią Polski została Monika Skinder MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, nasza biegaczka przegrała z Izabelą Marcisz ze Stowarzyszenia Sportowego Prządki – Ski. Wśród juniorek wicemistrzynią została Weronika Jarecka z LKS Klimczok Bystra, brązowy medal wywalczyła jej koleżanka klubowa Zofia Dusińska. Mistrzynią została Kinga Mareczek z MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Karpacz. Wśród juniorek młodszych mistrzynią została Zuzanna Fujak z NKS Trójwieś Beskidzka, brązowy medal zdobyła Maria Jakubiec z LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk.

Wśród seniorów mistrzem został Dominik Bury, drugie miejsce zajął jego brat Kamil – obaj KS AZS AWF Katowice, trzeci był Maciej Staręga UKS Rawa Siedlce. Najlepszym zawodnikiem z klubu Zrzeszenia LZS był Mateusz Haratyk z NKS Trójwieś Beskidzka, który zajął 5 miejsce. Mistrzem wśród juniorów został Łukasz Gazurek NKS Trójwieś Beskidzka/SMS Zakopane, brązowy medal wywalczył Robert Bugara z UKS Regle Kościelisko. Wśród juniorów młodszych całe podium zajęli zawodnicy z naszych klubów. Mistrzem został Przemysław Legierski NKS Trójwieś Beskidzka/SMS Zakopane, wicemistrzem Dawid Pilch Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe/SMS Zakopane, brązowy medal wywalczył Paweł Bryja UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane.

Fot. PZN Facebook