Skip to main content

Arslambek Salimov i Natalia Walczak — srebro, Zofii Polowczyk i Danieli Tkachuk — brąz na ME U20 w zapasach

W Rzymie w dniach 27 czerwca — 3 lipca odbyła się Mistrzostwa Europy U20 w zapasach w stylu klasycznym i wolnym oraz zapasach kobiet. Polscy zawodnicy zdobyli na nich 5 medali — 2 srebrne i 3 brązowe. Cztery z nich wywalczyli zawodnicy z klubów Zrzeszenia. Tytuł wicemistrza Europy w stylu klasycznym w kat. 63 kg wywalczył Arslambek Salimov KS Wschód Białystok, wicemistrzynią Europy w kat. 50 kg została Natalia Walczak z MLUKS Karlino, brązowe medale wywalczyły w kat. 65 kg Zofia Polwczyk ULKS Tęcza Środa Wlkp. i kat. 76 kg Daniela Tkachuk z MKS Cement Gryf Chełm. Brązowy medal w stylu klasycznym w kat. 130 kg Dominik Krawczyk z AZS AWF Warszawa Zapasy.

Jako pierwsi na rzymskich matach rywalizowali klasycy, nasza reprezentacja liczyła 8 zawodników, w tym pięciu z naszych klubów. Oprócz Salimova byli to: Filip Loch z AKS Piotrków Trybunalski (zakończył start na 1/8 finału), Oliwier Skrzypczak Stowarzyszenia Akademia Zapasów Nowy Tomyśl (dotarł do ćwierćfinału), Mairbek Salimov KS Wschód Białystok (zakończył start na 1/8 finału) i Kevin Metel UKS Olimpijczyk Kędzierzyn Koźle (zakończył start na 1/8 finału).

Po klasykach na maty weszły kobiety, Startowało 10 zawodniczek, w tym 7 zawodniczek z naszych klubów, oprócz medalistek były to: Nikola Wiśniewska AKS Białogard (dotarła do ćwierćfinału), Patrycja Strzelczyk z KS Bloczek Team Pelplin (przegrała walkę w repasażach), Julia Nowicka AKS Białogard (dotarła do ćwierćfinału) i Aleksandra Witos LKS Orzeł Namysłów (odpadła w eliminacjach).

Bez medalu z Rzymu wrócili specjaliści stylu wolnego. Startowało ich 9, w tym 7 z naszych klubów — Rafał Szewc Z KS Lotnik Wrocław, Fabian Niedźwiecki LKS Mazowsze Teresin, Mateusz Łuszczyński, Dominik Mytkowski i Damian Korbus — wszyscy ZKS Koszalin oraz Patryk Kostrzewski WLKS Nowe Iganie Siedlce, Kacper Śledź AKS Białogard.

Przed naszymi juniorkami i juniorami kolejny czempionat — tym razem światowy, który w połowie sierpnia rozegrany zostanie w Sofii.

Na zdjęciu na drugim stopniu podium stoi Natalia Walczak z MLUKS Karlino. Fot. PZZ Facebook