Skip to main content

52 medale zawodników z klubów Zrzeszenia na Mistrzostwach Polski U20 w lekkoatletyce

W dniach 7-9 lipca w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski U20 w Lekkoatletyce. Zawodnicy z klubów Zrzeszenie LZS zdobyli łącznie 52 medale (43% wszystkich możliwych do zdobycia) — 20 złotych, 16 srebrnych i 16 brązowych. Większość medalistów z naszych klubów to też medaliści Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS. Zawody stały na dobrym poziomie, padło wiele rekordów życiowych oraz dwa minima na sierpniowe Mistrzostwa Świata w Cali. — uzyskali je Wiktoria Oko z KS Wisła Puławy w biegu 400 m przez płotki oraz Remigiusz Zazula z MKS Agros Chełm w biegu na 400 metrów.

Sprint na 100 i 200 metrów kobiet wygrała Magdalena Niemczyk z UKS Tiki Taka Kolbuszowa, w gronie panów na 100 m triumfował Igor Bogaczyński MKL Jarocin, zaś w biegu na 200 m Cezary Łazowy WMLKS Nadodrze Powodowo. W biegu na 100 m ppł złoty medal zdobyła Justyna Sielska KS Wisła Puławy bijąc rekord życiowy, srebrny Maja Olszak LKS Górnik Wałbrzych.

Mistrzem Polski w biegu na 400 m został Remigiusz Zazula z MKS Agros Chełm, który uzyskał bardzo dobry rezultat w dość niesprzyjających warunkach pogodowych — 46.68, co jest jego nowym rekordem życiowym, brązowy medal zdobył Jakub Szczepaniak UMLKS Start Wieruszów również z rekordem życiowym — 47.79.

W biegu na 400 m ppł najlepsza była Wiktoria Oko KS Wisła Puławy, która pobiła rekord życiowy wynikiem 58.03 i uzyskała minimum na MŚ U23. W finale mężczyzn na tym dystansie dwa medale zdobyli zawodnicy z naszych klubów bijąc rekordy życiowe — mistrzem Polski został Igor Filar ZLKL Zielona Góra, wicemistrzem Łukasz Bańka MKS Agros Chełm.

Biegi na 800 i 1500 m wygrała Aleksandra Wiśniewska KS SMS Szklarska Poręba, brązowy medal w jednym i drugim biegu zdobyła Wiktoria Wróbel WLKS Nowe Iganie w obu bijąc rekord życiowy. W biegu na 2000 m z przeszkodami mistrzynią kraju została Maja Peryt KLKS Juventa-Cerrad Starachowice, wicemistrzynią Regina Piechowska ULKS Talex Borzytuchom — obie pobiły rekordy życiowe. W biegu mężczyzn na tym dystansie również dwa medale zawodników z naszych klubów i również rekordy życiowe — srebro Mikołaj Czechowicz PLKS Gwda Piła, brąz Adam Bajorski RLTL Optima Radom. W biegu na 3000 metrów brązowy medal zdobyła bijąc rekord życiowy Małgorzata Karpiuk z KS Podlasie Białystok. Bieg mężczyzn na tym dystansie wygrał Konrad Pogorzelski z Adam Draczyński Running Team Nowa Sól, srebrny medal zdobył Adam Romberg MKS-MOSM Bytom, bijąc rekord życiowy.

W skoku w dal dwa medale zdobyły zawodniczki z naszych klubów — srebrny Emilia Wawrowska (6.03) MLKS Sokół Lubin, a brązowy mistrzyni kraju w siedmioboju juniorek Paulina Kubis WLKS Wrocław — 5.98. W skoku w dal mężczyzn złoty medal zdobył Gabriel Dziełakowski LLKS Osowa Sień, który jako jedyny skoczył ponad 7 metrów — 7.08, drugi był Michał Zazula z MKS Bolesłavia Bolesławiec, trzeci Dawid Konopka KS Podlasie Białystok. Mistrzem Polski w skoku wzwyż został Sebastian Moszczyński KS Podlasie Białystok.

W trójskoku srebrny medal wywalczyła Anna Rugowska WLKS Wrocław, wśród mężczyzn dwa medale dla naszych zawodników — srebrny Szymon Gabrysiak MUKS Park Zduńska Wola, brązowy Kacper Jedynak RLTL Optima Radom — obaj z rekordami życiowymi.

W konkursie kulomiotek Zuzanna Maślana MLKL Płock odniosła zdecydowane zwycięstwo. W Radomiu wynikiem 15.68 poprawiła rekord życiowy i drugą w konkursie Joannę Marszelewską MKL Jurand Szczytno pokonała o ponad 2,5 metra (zawodniczka ze Szczytna uzyskała 13.06), trzecia była Wiktoria Charkiewicz KS Podlasie Białystok. Wśród panów konkurs zdominował Jakub Korejba LUKS Chemik Kędzierzyn-Koźle — pchnął 19.40 i pokonał Damiana Rodziaka (18.64) MKL Jurand Szczytno i Radosława Staraka KS Podlasie Białystok. Do złotego medalu w pchnięciu kulą Zuzanna Maślana dołożyła brązowy medal w rzucie dyskiem bijąc rekord życiowy.

W rzucie oszczepem srebrny medal wywalczyła bijąc rekord życiowy Michalina Tyczyńska UKS Olimp Duszniki. Wśród mężczyzn w tej konkurencji wszystkie medale wywalczyli zawodnicy z naszych klubów — złoto lider krajowych list Artur Cytlał KS Polonia Pasłęk, srebro Jakub Krawczyk ULKS Tychowo, brąz Michał Gnaciński LKS Jantar Ustka (rekord życiowy). Brązowy medal w rzucie młotem zdobył Wiktor Złotowski MLKS Nadwiślanin Chełmno.

W chodzie na 10 000 metrów srebrny medal zdobyła Izabela Krzyżanowska STS Pomerania Szczecinek. W chodzie na tym samym dystansie wśród mężczyzn srebrny medal zdobył Oskar Wróbel UMLKS Start Wieruszów, brązowy Kajetan Latański MLKS Nadwiślanin Chełmno.

Rewelacyjnie w sztafecie 4×100 m pobiegły zawodniczki KS Wisła Puławy — Liwia Włoszczyk, Wiktoria Oko, Zuzanna Gozdera i Alicja Sielska — które zdobyły złoty medal i aż o 3 sekundy pokonały srebrne medalistki. Rzadko się zdarza, że na podium stają dwie drużyny tego samego klubu — tak się zdarzyło w biegu sztafetowym mężczyzn 4×100 m. Srebrny i brązowy medal wywalczyły zespoły KS Stal LA Gorzów Wlkp., w których biegli: Piotr Stojanowski, Damian Drozdowski, Jakub Tuczyński, Kacper Cegła, Mikołaj Kędzierski, Cyprian Adamcio, Kacper Zimniak i Dawid Grząka.

Brązowy medal w sztafecie kobiet 4×400 m zdobyły zawodniczki WMLKS Pomorze Stargard — Natalia Knape, Weronika Czeszewska, Julia Koczorowska i Anna Rejchert.

Fot. PZLA Facebook