Złoto Marek Zakrzewski, srebro Jakub Walecki, brąz Adrian Wójciak na ME U18 w lekkoatletyce

Reprezentanci Polski zdobyli 6 medali — 2 złote, 1 srebrny i 3 brązowe mistrzostw Europy juniorów młodszych (U18), które rozegrano w dniach 4-7 lipca w Jerozolimie. Biało-czerwoni zajęli dziewiąte miejsce w klasyfikacji medalowej. Trzy z tych medali wywalczyli zawodnicy z klubów Zrzeszenia. Marek Zakrzewski AML Słupsk w znakomitym stylu zdobył złoty medal w biegu na 100 m. W półfinale zawodnik AML Słupsk pobił rekord Polski U18 wynikiem 10,33, natomiast w finale Polak osiągnął czas 10,32 i wyrównał rekord kraju U20. To również najlepszy wynik w historii mistrzostw Europy U18. Srebro w skoku wzwyż wywalczył Jakub Walecki WLKS Nowe Iganie, który w finale poprawił swój rekord życiowy na 2,13 m. 16-letni Polak współdzielił miejsce na podium z Cypryjczykiem Michalisem Christofi, który uzyskał taki sam wynik. Tylko o 2 centymetry lepszy był Włoch Mattia Furlani. Adrian Wójciak UMLKS Pegaz Opoczno w biegu na 400 m poprawił rekord życiowy (48,13) i wywalczył brąz. Szybsi od Polaka byli jedynie Hiszpan David Garcia (46,67) i Węgier Arpad Kovacs (47,87).

Pozostałe medale dla Polski wywalczyli: złoty Michał Gawenda z OKS Skra Warszawa, który wygrał konkurs skoku o tyczce wynikiem 5,10; brązowy Michał Gorzkowicz z WKS Wawel Kraków w biegu na 200 m z rekordem życiowym 21.34; brązowy Anna Kicińska z UKS 5 Tempo Przemyśl, która czterokrotnie poprawiała rekord życiowy w rzucie dyskiem — w piątej próbie uzyskała 46,60 m.

W mistrzostwach startowało 41 polskich reprezentantów, w tym 21 z klubów Zrzeszenia LZS.