Skip to main content

45 medali zdobyli zawodnicy z naszych klubów na OOM w Podnoszeniu ciężarów

W dniach 7-10 lipca w Zamościu odbył się finałowy turniej XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Podnoszeniu Ciężarów. Były to także mistrzostwa Polski do lat 17. Może je także określić mistrzostwami Krajowego Zrzeszenia LZS — wśród 57 startujących klubów, 50 stanowiły kluby naszego Zrzeszenia. W OOM kobiet startowały 73 zawodniczki — tylko 4 uczestniczki olimpiady pochodziły z klubów spoza naszego Zrzeszenia. Nasze zawodniczki zdobyły 23 medale na 24 możliwe do zdobycia! Wśród juniorów na 115 startujących 91 to zawodnicy z naszych klubów. Zdobyli oni 22 medale na 27 możliwych do zdobycia. Organizatorem bezpośrednim OOM był nasz klub KS Agros Zamość.

W punktacji Sinclaira mężczyzn najlepszy okazał się Bartosz Burski z TS Nida Nidzica, w punktacji kobiet Oliwia Drzazga z UMLKS Radomsko. W klasyfikacja klubowej łącznej zwyciężył LKS Budowlani Kucera Nowy Tomyśl przed CLKS Mazovia Ciechanów KSS Husaria Lubraniec. W punktacji klubowej juniorów kolejność była następująca: LKS Budowlani Kucera Nowy Tomyśl, CLKS Mazovia Ciechanów i KSS Husaria Lubraniec, w punktacji juniorek — LKS Budowlani Kucera Nowy Tomyśl, CLKS Mazovia Ciechanów, MGLKS Tarpan Mrocza.

Juniorki

W kategorii 49 kg startowało 12 zawodniczek. Mistrzynią została Oliwia Drzazga UMLKS Radomsko, wicemistrzynią Lidia Hawryło MGLKS Tarpan Mrocza, brązowy medal wywalczyła Zofia Berlińska CLKS Mazovia Ciechanów. W kategorii 55 kg startowało 13 zawodniczek. Mistrzynią została Nina Poniatowska CLKS Mazovia Ciechanów, wicemistrzynią Natalia Warsz GULKS Niemce, brązowy medal zdobyła Julia Linkiewicz Olimpijczyk Łuków. W kategorii 59 kg startowało 8 zawodniczek. Mistrzynią została Zuzanna Ślipek GKS Zamek Gołańcz, wicemistrzynią Wiktoria Bomba LUKS Nowosądeczanin Powroźnik, brązowy medal wywalczyła Patrycja Górna LKS Budowlani Kucera Nowy Tomyśl. W kategorii 64 kg startowało 13 zawodniczek. Mistrzynią została Weronika Najdowska MGLKS Tarpan Mrocza, wicemistrzynią Daria Młotkowska CLKS Mazovia Ciechanów, brązowy medal zdobyła Paulina Michalska LKS Budowlani Kucera Nowy Tomyśl. W kategorii 71 kg startowało 7 zawodniczek. Mistrzynią została Martyna Dołęga WLKS Nowe Iganie, wicemistrzynią Emilia Glowienke Atleta Gdańsk (klub spoza Zrzeszenia LZS), brązowy medal wywalczyła Natalia Wiechowska UKS Talent Wrocław. W kategorii 76 kg startowało 11 zawodniczek. Mistrzynią została Ewelina Obłoza WLKS Nowe Iganie, wicemistrzynią Martyna Rosolska LKS Budowlani Kucera Nowy Tomyśl, brązowy medal wywalczyła Karolina Sobczyk KS Wisła Puławy. W kategorii 81 kg startowały 4 zawodniczki. Mistrzynią została Katarzyna Kozera UMLKS Radomsko, wicemistrzynią Maja Poniatowska CLKS Mazovia Ciechanów, brązowy medal zdobyła Wiktoria Raczkiewicz LKS Znicz Biłgoraj. W kategorii +81 kg startowało 5 zawodniczek. Mistrzynią została Dominika Najdowska MGLKS Tarpan Mrocza, wicemistrzynią Julia Kędzierska KSS Husaria Lubraniec, brązowy medal zdobyła Julia Stróżyk KS Promień Opalenica.

Juniorzy

W kat. 55 kg startowało 10 zawodników, w tym 9 z LZS. Mistrzem został Szymon Góralski z LKS Polwica Wierzbno, brązowym medalistą został Miłosz Cyganowski AKS Myślibórz. W kat. 61 kg startowało 11 zawodników, w tym 10 z LZS. Mistrzem został Hubert Pietrzak z TS Nida Nidzica, wicemistrzem Ryszard Poznański z MKS Unia Hrubieszów, brązowy medal wywalczył Adrian Hałabuda LKS Budowlani Kucera Nowy Tomyśl. W kat. 67 kg startowało 15 zawodników, w tym 13 z LZS. Mistrzem został Bartosz Burski TS Nida Nidzica, wicemistrzem Mikołaj Paterek LKS Krajna Sępólno Krajeńskie, brązowy medal wywalczył Sergiusz Wójcik LKS Budowlani Kucera Nowy Tomyśl. W kat. 73 kg startowało 13 zawodników, w tym 9 z LZS. Wicemistrzem został Krystian Burza LKS Dobryszyce, brązowy medal zdobył Sebastian Bartold CLKS Mazovia Ciechanów. W kat. 81 kg startowało 18 zawodników, w tym 15 z LZS. Mistrzem OOM został Dawid Majsy LKS Dobryszyce, wicemistrzem Mateusz Zawisza KS Wisła Puławy, brązowy medal wywalczył Fabian Staniak KS Promień Police. W kat. 89 kg startowało 15 zawodników, w tym 11 z LZS. Mistrzem został Kacper Dziamski LKS Budowlani Kucera Nowy Tomyśl, wicemistrzem Karol Karolak Włókniarz Konstantynów Łódzki, brązowy medal zdobył Michał Włodarzewski KSS Husaria Lubraniec. W kat. 96 kg startowało 13 zawodników, w tym 10 z LZS. Mistrzem został Marcin Ziółkowski CLKS Mazovia Ciechanów. W kategorii 102 kg startowało 8 zawodników, w tym 5 z LZS. Mistrzem został Damian Matuszewski KSS Husaria Lubraniec, brązowy medal zdobył Grzegorz Otok Lechia PZL-Lechia Sędziszów Małopolski. W kategoria +102 kg startowało 11 zawodników, w tym 9 z LZS. Mistrzem został Marek Gugała CLKS Mazovia Ciechanów, wicemistrzem Borys Osuch Horyzont Mełno, brązowy medal wywalczył Wojciech Piotrowski LKS Żuławy Nowy Dwór Gdański.

Fot KS Agros Zamość Facebook