10 medali reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów w tenisie stołowy
Natalia Bogdanowicz zdobyła 4 medale

W dniach 6-15 lipca w Belgradzie odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów w tenisie stołowym. Reprezentanci naszego kraju zdobyli w Serbii aż 10 medali, w tym 3 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe, ustanawiając historyczny rekord kraju. Gwiazdą reprezentacji była Natalia Bogdanowicz zawodniczka MLUKS Warmii Lidzbark Warmiński, która w wielkim stylu pożegnała się z kategorię kadetek — wywalczyła 4 medale, po 2 złote i srebrne. Podopieczna trenera Zbigniewa Pietkiewicza wygrała 29 z 32 meczów w singlu, deblu, mikście i turnieju drużynowym.

Zmagania sportowe najlepszych europejskich zawodników młodego pokolenia rozpoczęły turnieje drużynowe, które rozegrano w dniach od 6 do 10 lipca. Od 11 do 15 lipca rozgrywano turnieje singlowe i deblowe w kategoriach. Po ubiegłorocznym sukcesie naszej kadry, kiedy to nasi reprezentanci sięgnęli po 9 krążków, nadzieje na sukcesy medalowe były ogromne. I się spełniły.

Najpierw juniorki w składzie: Wiktoria Wróbel MRKS Gdańsk, Zuzanna Wielgos Politechnika Rzeszowska Rzeszów, Anna Brzyska PKS Kolping Jarosław, Ilona Sztwiertnia KS Bronowianka Kraków, Anna Kubiak JKTS Jastrzębie-Zdrój pod okiem trenera Alana Wosia zdobyły złoty medal. Następnie kadetki w składzie: Natalia Bogdanowicz MLUKS Warmia Lidzbark Warmiński, Zofia Śliwka KS Bogoria Grodzisk Maz., Karolina Hołda MKS Emdek Bydgoszcz, Natalia Gaworska KU AZS UE Wrocław, pod wodzą trenera Mateusza Czernika wywalczyły srebro. Srebrny krążek wywalczyli także nasi juniorzy w składzie: Maciej Kubik ASTS Olimpia-Unia Grudziądz, Miłosz Redzimski KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki, Mateusz Zalewski ZKS Zielona Góra, Szymon Kolasa MLKS Ostródzianka Ostróda i Patryk Lewandowski KS Dekorglass Działdowo. Do srebrnego medalu naszych juniorów prowadził trener Patryk Jendrzejewski.

Kolejne medale wywalczyli: srebrny Wiktoria Wróbel i Miłosz Redzimski w grze podwójnej mieszanej juniorów; złoty Natalia Bogdanowicz, wespół z rumuńską koleżanką Biancą Mei Rosu, w grze podwójnej kadetek; srebrny Natalia Bogdanowicz w grze pojedynczej kadetek; złoty w mikście kadetów Natalia Bogdanowicz i jej klubowy kolega Artur Gromek; brązowy Ilona Sztwiertnia i Wiktoria Wróbel w grze podwójnej juniorek; srebrny Maciej Kubik w grze pojedynczej juniorów; brązowy Wiktoria Wróbel w grze pojedynczej juniorek.