Skip to main content

15 medali zdobyli zawodnicy z naszych klubów na OOM w Łucznictwie

W dniach 14-18 lipca w Krakowie odbyła się OOM w Łucznictwie, były to także Mistrzostwa Polski juniorów młodszych. Zawodnicy z naszych klubów wywalczyli 15 medali — 4 złote, 3 srebrne i 8 brązowych. W konkurencjach indywidualnych wicemistrzynią juniorek młodszych została Oleksandra Reznichenko z LKS Łucznik Żywiec, brązowy medal wywalczyła Kornelia Kępa z ULKS Grot Zabierzów, tytuł mistrza wywalczył Bartosz Dziurda z MLKS Dąbrovia Dabrowa Tarnowska, brązowy medal zdobył Andrzej Jankowski z KS Agros Zamość.

W mikstach najlepsi byli łucznicy UKS Tramp Jarosław — Urszula i Wiktor Kutyła, srebrny medal zdobyli zawodnicy LKS Łucznik Żywiec I — Amelia Knopek i Jakub Bąk, brązowe medale wywalczyli: Anna Oberda i Andrzej Jankowski z KS Agros Zamość oraz Anna Kołodziejczyk i Jakub Dutkowski z MLKS Czarna Strzała Bytom.

W konkurencji zespołowej wśród juniorek młodszych złoty medal wywalczyła drużyna LKS Łucznik Żywiec II — Zuzanna Kleszcz, Oleksandra Reznichenko i Edyta Łętowska, srebrny medal zdobyła pierwsza drużyna LKS Łucznik Żywiec — Karolina Kliś, Amelia i Otylia Strzałka. Brązowe medale wywalczyły drużyny startujące jako reprezentacje województw — Województwo Dolnośląskie reprezentowały Wiktoria Dzielendziak, Anna Dzierka — obie UKS Talent Wrocław i Joanna Sybis z GLKS Unia Pielgrzymka, Województwo Małopolskie reprezentowały: Kornelia Kępa z ULKS Grot Zabierzów, Gabriela Kica SŁ Achilles Dobczyce i Aleksandra Lekarczyk z MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska. Wśród juniorów młodszych na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna LKS Łucznik Żywiec — Jakub Bąk, Bohdan Batius i Maksymilian Wider, brązowe medale zdobyli łucznicy MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska — Kamil Burgiel, Nikodem Głowacz i Piotr Mikos oraz Województwo Małopolskie — Bartosz Dziurda, Jakub Kawa obaj MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska i Wojciech Skalski z ULKS Sokole Oko Zawadka.

Fot. PZŁucz. Facebook