8 medali zdobyli zawodnicy z naszych klubów na XXVIII OOM w kolarstwie szosowym
Kinga Tyszkiewicz podwójnie złota

W dniach 14-15 lipca odbył się finał XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym. Gospodarzem zawodów były położone w Małopolsce Dobczyce, o medale w jeździe indywidualnej na czas i wyścigach ze startu wspólnego walczyło 40 juniorek młodszych i 113 juniorów młodszych. Reprezentowali on 48 klubów (w tym 30 klubów Zrzeszenia) z 15 województw. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia LZS wywalczyli łącznie 8 medali — 3 złote, 2 srebrne i 3 brązowe medale.

Mistrzynią OOM w jeździe indywidualnej na czas została Kinga Tyszkiewicz z MKS Środa Wielkopolska, brązowy medal zdobyła Weronika Wąsaty Starogardzkie Towarzystwo Cyklistów. Wśród juniorów młodszych brązowy medal zdobył Jan Jackowiak z UKS Copernicus CCC Toruń.

Trasa wyścigu ze startu wspólnego liczyła dla kolarek 58 km. Z tym samym czasem sklasyfikowanych zostało pierwszych 7 zawodniczek, spośród których jako pierwsza kreskę przecięła Kinga Tyszkiewicz zdobywając swój drugi medal, srebrny medal wywalczyła brązowa medalistka z czasówki Weronika Wąsaty. Trasa wyścigu juniorów młodszych liczyła 87 km. Na metę wpadła liczna grupa. Z niej najlepiej zafiniszował Bartosz Łyżwa z UKS Avatar, a pozostałe medale zdobyli Michał Strzelecki z LUKS Dwójka Progroup Danielo Stryków i Dawid Lewandowski z LKS POM Strzelce Krajeńskie.

Klasyfikację klubową wygrał KTK Kalisz przed UKS Copernicus CCC Toruń — SMS Toruń i ALKS Stal Grudziądz Big Star.