12 medali zdobyli zawodnicy z naszych klubów na LXXI Mistrzostwa Polski Juniorów w Łucznictwie

W dniach 23-24 lipca w Łodzi odbyły się LXXI Mistrzostwa Polski Juniorów w Łucznictwie. Do rywalizacji przystąpiło 58 zawodniczek i 54 zawodników z całej Polski. W tym roku zawody rozegrano w formule 2×70 m. Zawodnicy z klubów Zrzeszenia zdobyli na nich 12 medali — 1 złoty, 4 srebrne i 7 brązowych. Wicemistrzami Polski indywidulnie zostali Klaudia Płaza (LKS Łucznik Żywiec), która w finale przegrała z Barbarą Grzybek (SŁ Marymont Warszawa) oraz Konrad Kupczak (LKS Łucznik Żywiec), który po bardzo zaciętym pojedynku (o zwycięstwie decydowało strzelanie barażowe) przegrał z Kacprem Grzelakiem (KSŁ Mewa Kołobrzeg). Brązowe medale wśród juniorek wywalczyły Natalia Michalska (MLKS Czarna Strzała Bytom) i Angelika Sternus (MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska), wśród juniorów zaś Miłosz Chojecki (GLKS Unia Pielgrzymka) i Radosław Gil (KS Stella Kielce).

W mikści najlepsi okazali się łucznicy MLKS Czarna Strzała Bytom: Natalia Michalska i Piotr Andrzejczak. W konkurencji drużynowej juniorów wicemistrzami Polski zostali zawodnicy LKS Łucznik Żywiec: Konrad Kupczak, Mariusz Obrocki i Kazimierz Wider, brązowe medale zdobyli łucznicy KS Społem Łódź: Maciej Kowalczyk, Łukasz Nowak i Wojciech Poborski, wśród juniorek na podium stanęły trzy kluby Zrzeszenia — srebrny medal dla zawodniczek KS Mazowsze Teresin: Oliwia Dylik, Maria Małolepsza, Agata Michałowska, Alicja Zygmunciak, brązowe dla LKS Łucznik Żywiec: Klaudia Płaza, Joanna Bargiel, Tacjana Matuszek, Eliza Trała i MLKS Czarna Strzał Bytom: Natalia Michalska, Martyna Stach, Małgorzata Janicka.